BasketbolSpor

Euroleague hayal değil
Yakın Doğu Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı İrfan Günsel, spor basını ile sohbet toplantısında bir araya geldi

 ÜÇ KUPADA İLERLİYORUZ: Günsel, “Türkiye Kupası, Eurocup ve Türkiye Ligi’nde yolumuza devam ediyoruz. Bu yıl ki hedeflerimiz belli ama gelecek sezon Euroleague’de oynamak hayal değil. Bunu da başarmak istiyoruz.” dedi

 

Tonguç KOTAK

 

Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı’nın son durumu ve çeşitli konularda spor basını ile bir araya gelen YDÜ Mütevelli Heyeti Başkanı İrfan Günsel önemli açıklamalarda bulundu.

Günsel’in sohbet toplantısına YDÜ Mütevelli Heyeti Başkan Yardımcısı Murat Tüzünkan, YDÜ Spor Kulübü Başkanı Hakan Atamtürk de katıldı.

 

Hedeflerimiz büyük

YDÜ Mütevelli Heyeti Başkanı İrfan Günsel sohbet toplantısında hedeflerini açıkladı. Günsel,  “YDÜ’nün bu sezon bugün başlayacak Türkiye Kupası, Eurocup’ta 8’li final ve Türkiye Ligi’nde de lider olması tesadüf değildir. Bu yıl ki hedeflerimiz Türkiye Ligi, Eurocup ve Türkiye Kupası’nda başarılı olmaktır. Gelecek sezon ise Euroleague’de oynayacağız. Bir KKTC takımının orada olması hayal değil. Bunu da başarmak istiyoruz.” dedi.

 

Biz KKTC takımıyız

YDÜ Müteveli Heyeti Başkanı İrfan Günsel, KKTC’ye bu takımın ülkenin takımı olduğunu anlatmakta zorlandıklarını belirtirken bu takımın KKTC takımı olduğunu bir kez daha vurguladı. Günsel,  “Türkiye ve Avrupa’da KKTC’nin takımı olduğumuzu biliyorlar. Biz KKTC’nin takımıyız. Hem KKTC’nin hem de üniversitenin adını tüm Avrupa’ya duyuruyoruz.” açıklamasını yaptı.

 

Tüzünkan ve Atamtürk de bilgiler verdi

YDÜ Mütevelli Heyeti Başkan Yardımcısı Murat Tüzünkan ile YDÜ Spor Kulübü Başkanı Hakan Atamtürk de basınla sohbet toplantısında söz alarak çeşitli açıklamalarda bulundular. Tüzünkan ile Atamtürk hem Türkiye Basketbol Federasyonu ile ilişkiler hem de KKTC’de oynamak için FIBA’da yaptıkları temaslar hakkında bilgi verdiler.

 


Başa dön tuşu