ManşetTurizm

ETS Tur: Turist beklemek büyük hayal


Türkiye Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy’un şirketi ETS Tur 2020 turlarıyla ilgili radikal bir karar aldı. Yurtiçi turlarının tamamını durduran şirket, KKTC’nin de dahil olduğu yurtdışı turlarının büyük çoğunluğunu da durdurdu.
ets tur

5 ülke kaldı

Yurt dışı turlardan ise sadece 5 tanesi satışa açık görünüyor. Ancak yurt dışı turlardan online rezervasyon yapılamıyor. ETS’nin yeterli talep olmadığı için böyle bir karar aldığı belirtiliyor.
ETS tur kıbrıs

Kıbrıs araması

ETS’nin online rezervasyon sayfasında Kıbrıs için yapılan aramalarda ise “Arama kriterlerinize uygun tur bulunamadı” ibaresi karşınıza çıkıyor. Yurt dışı turlar bölümünde ise 2020 için sadece Phuket, Maldivler, Abu Dhabi, Bali ve Seyseller turları çıkıyor. Ancak bu turlar için de rezervasyon yapılmak istendiğinde sistem çağrı merkezine yönlendiriyor.

ETS Çağrı merkezi: 2020 tur satışlarımız kapatıldı

ETS’nin çağrı merkezi aranıp bu yıl için Kültür Turu ve yurt dışı turlarla ilgili bilgi istendiğinde ise telefona çıkan görevliler 2020 turlarının satışlara kapatıldığını belirtiyor.

Talep olmayınca kapatıldı

“Turizmajansi” haberine göre ETS Tur koronavirüs salgınıyla ilgili normalleşme sürecine geçilmesiyle birlikte 2020 yılı tur satışlarına başlamıştı. Ancak Temmuz ayına gelmesine rağmen koronavirüs vaka sayısının azalmaması ve buna bağlı olarak tatilcilerin turlara ilgi göstermemesi üzerine ETS de bu yıl düzenleyeceği turları satışlara kapatma kararı aldı.

Tur ve MİCE departmanını kapattı

Türkiye’deki t turizm kulislerinde konuşulanlara göre ETS Tur, 2021 Mart ayına kadar tüm yurt içi kültür turlarıyla yurtdışı turlarını iptal etti. Tur departmanlarıyla MİCE departmanını kapatan şirketin birkaç yönetici dışında bu departmanlardaki tüm çalışanlar için Kısa Çalışma Ödeneği (KÇÖ)’ne başvurulduğu iddia ediliyor. Bilindiği üzere şirket geçtiğimiz yıl kasım ayında cruise departmanını da kapatmıştı.


Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı