Kıbrıs

“Etlerin sağlıksız olduğu iddiası gerçek dışı”


Haknur Kasap’ın işletmecisi, Lefkoşa Türk Belediyesi ile Veteriner Dairesi ekipleri tarafından önceki gün iş yerinde yapılan denetimlerde bin 561.5 kg ete “şoklanmamış oldukları” gerekçesi ile el konulduğunu söyledi.

Haknur Kasap’ın “Sağlıksız et sattığı” yönünde basında yer alan haberlerin gerçeği yansıtmadığını öne süren işletme sahibi, işletmeyi karalayıcı haberlerin piyasada güven kaybetmelerine neden olduğunu kaydetti.
Havadis’e konuşan işletme sahibi, “Lefkoşa Türk Belediyesi ve Veteriner Dairesi iş birliğinde bazı kasaplarda denetim yapıldı. Haknur Kasap’ta yapılan denetimde bin 561.5 kg ete, difrizde saklandığı gerekçesi ile el konuldu. Denetim ekipleri, etlerin difrizde değil, şok dolaplarda tutulması gerektiğini Haknur Kasap’taki etlere bu gerekçe ile el koyduklarını belirtti” dedi.
İşletme sahibi, “Veteriner Dairesi yetkilileri ile yaptığım görüşmede bana, etleri -18 derecelik şok dolaplarda saklamam gerekirken benim -18 derecelik difrizde sakladığımı bu sebeple etlere el konulduğu söylendi” diye konuştu

“Ben de evimde aynı eti yiyorum”
İşletme sahibi, Güngör’de mandıraları olduğunu ve Haknur Kasap’ta satışı yapılan etlerin tümünün o mandırada yetiştirilen hayvanların (dana, koyun, keçi) etleri olduğunu kaydetti.
Haknur Kasap’ta satılan etlerin sağlığa zarar verecek nitelikte olmadığını öne süren işletme sahibi, “Sattığım etler sağlıksız olsaydı ben yemezdim” dedi.


Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı