KıbrısManşet

Et kaçakçısı teminata bağlandı


Mağusa-Lefkoşa güzergahında arabasında gümrüğe beyan edilmemiş 21 bin TL değerinde 178 kilo bonfile et, 65 kilo da biftek tespit edilen zanlı Yakub Karamez dün yeniden mahkemeye çıkarıldı

Evrim KAMALI

Mağusa-Lefkoşa güzergahında seyreden FJ 968 plakalı van bir araçta polis ekipleri tarafından yapılan kontrolde gümrüğe bildirilmemiş çok miktarda et bulunması üzerine tutuklanan araç sürücüsü Yakub Karamez, dün yeniden mahkemeye çıkarıldı.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen dünkü teminat duruşmasında, Demirhan Polis Karakolu’nda görev yapan polis memuru Mehmet Kanteper, olayla ilgili olguları mahkemeye aktardı.

Kanteper, 21 Şubat 2020 tarihinde, saat 18.00 raddelerinde, Polis Genel Müdürlüğü’ne bağlı Narkotik ve Kaçakçılık Şubesi’nden Mağusa- Lefkoşa istikametine seyretmekte olan FJ 968 plakalı van aracın içinde gümrüksüz mal olabileceği bilgisini aldıklarını dile getirerek, söz konusu arabanın Girne dağ yolu kavşağı yakınında durdurularak kontrol edildiğini kaydetti.

Kanteper, yapılan kontrol sonucunda aracın bagaj kısmında gümrüğe beyan edilmemiş 21 bin TL değerinde 178 kilo bonfile et, 65 kilo da biftek tespit edildiğini bildirerek, aracın sürücüsü olan zanlı Yakub Karamez’in de suçüstü yakalanarak tutuklandığını açıkladı.

Kanteper, mesele ile ilgili olarak başlatılan soruşturmanın tamamlandığını belirterek zanlının mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep etti.

Yargıç Temay Sağer zanlının ileride görüşülecek davasında hazır olmasını sağlamak maksadı ile haftada bir gün polise ispat-ı vücutta bulunması, 7 bin TL nakdi teminat yatırması, KKTC vatandaşı iki kefilin 50’şer bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması koşuluyla tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

 

 Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı