Eşcinseller yürürse yine kan akacak - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Salı, Nisan 23, 2024
Dünya

Eşcinseller yürürse yine kan akacak

Eşcinseller yürürse yine kan akacak

Eşcinseller tarafından 28 Eylül Cumartesi günü düzenlenmesi öngörülen yürüyüşe tepki gösteren bazı aşırı sağcı örgütlerin temsilcileri, UNS Basın Merkezi'nde ortak basın toplantısı düzenledi.

Naşi Sırp Halk Hareketi Başkanı İvan İvanoviç, burada yaptığı açıklamada, lezbiyen, gay, biseksüel ve transeksüeller tarafından Belgrad'da yürüyüş düzenlenmesine yönelik hazırlık yapıldığını, bu yürüyüşün yapılması halinde kendilerinin de aynı gün bazı karşı gösteriler gerçekleştireceklerini belirtti.


Halkın, eşcinsellerden büyük rahatsızlık duyduğunu iddia eden İvanoviç, "Eğer durum bu noktaya gelirse, tıpkı 2010 yılında olduğu gibi, Belgrad sokaklarında yeniden kan akacak. Bu kimin çıkarına bilemiyorum. Bu yürüyüş yasaklanmalı" dedi. Zavetnici Sırp Meclisi Sözcüsü Militsa Curceviç, LGBT tarafından düzenlenen organizasyonların Sırp toplumuna zarar verdiğini savundu.

Obraz Örgütü Başkanı Mladen Obradoviç ise kutsal ve şerefli olan her şeyi savunmaya hazır olduklarını kaydetti.

LGBT üyeleri tarafından 2010 yılında yapılan yürüyüş nedeniyle aşırı sağcılar olay çıkarmış, polis ile aşırı sağcı örgüt üyeleri arasında çıkan çatışmalarda çok sayıda kişi yaralanmıştı.

LGBT yürüyüşleri, son 2 yıldır güvenlik gerekçeleriyle iptal ediliyordu.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar