'Esad'a sığınma hakkı tanırız' - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Pazartesi, Nisan 22, 2024
Dünya

‘Esad’a sığınma hakkı tanırız’

'Esad'a sığınma hakkı tanırız'

WikiLeaks kurucusu Julian Assange'a siyasi sığınma hakkı tanıyan Ekvador Devlet Başkanı Rafael Correa, Brezilya gazetesi Folha de Sao Paulo'ya verdiği demeçte, Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad'a da aynı hakkı tanıyabilecekleri sinyalini verdi.

Correa, Ekvador'a kim sığınma talebinde bulunursa, insan haklarına saygı gösterilmesi gerektiğini ve ülkesinin bu talebi değerlendireceğini söyledi.


Suriye Dışişleri Bakan yardımcısı Faysal Mikdad'ın birkaç hafta önce ülkesini ziyaret ettiğini de doğrulayan Ekvador Devlet Başkanı Rafael Correa, "Böyle bir talebi, büyük bir sorumluluk içerisinde değerlendiririz" dedi.

Correa, Suriye Dışişleri Bakan yardımcısı Mikdad'la, Esad için "siyasi sığınma" pazarlığı yapıldığı iddialarını ise reddetti.

İsrail gazetesi Haaretz, geçtiğimiz hafta yayımladığı haberde, Esad'ın "siyasi sığınma" talebinde bulunmak için Latin ülkelerine bir heyet gönderdiğini ileri sürmüştü.

Haaretz'in haberinde, Suriye Dışişleri Bakan yardımcısı Mikdad'ın Küba, Ekvador ve Venezuela ziyaretlerinde, Esad ve ailesi için sığınma talebinde bulunduğunu iddia etmişti.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar