Ertaç ve Carlos tamam - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cuma, Şubat 23, 2024
Spor

Ertaç ve Carlos tamam

Ertaç ve Carlos tamam

Bağcıl’ın golcü futbolcusu Ertaç sezonun ilk haftasında başkentte oynanan Göçmenköy maçında sakatlanarak oyuna devam edememişti ve bileğinde oluşan ödem nedeniyle geçmiş 2 haftada da takımdaki yerini alamamıştı. Havadis dün Ertaç’ı tedavisinde yalnız bırakmadı ve bu hafta sahada olabileceğini öğrendi
Şampiyonluğun iddialı takımı Küçük Kaymaklı’nın Brezilyalı oyuncusu Carlos da iki hafta önceki Hamitköy maçında sakatlanmıştı ve fizyoterapistte tedavisi gerçekleşen oyuncunun bu hafta teknik direktör Enver Sedat’ın görev vermesi durumunda forma giyebileceği açıklandı

Mustafa ŞENAL


Futbolda bu yıl yaptığı transferlerle dikkat çeken Bostancı Bağcıl ile şu anda averajla lider Çetinkaya’nın ardından ikinci sırada bulunan Küçük Kaymaklı’da yıldız futbolcuların sakatlıklarını Havadis mercek altına aldı.
Bağcıl’da Göçmenköy ile başkentte oynanan sezonun ilk maçında sakatlanarak oyuna devam edemeyen golcü oyuncu Ertaç 2 haftadır takımından ayrı kalıyordu ancak tedavi süreci erken tamamlandı ve Ertaç’ın bu hafta sahada olacağı açıklandı.

Küçük Kaymaklı’nın Brezilyalı oyuncusu Carlos da iki hafta önce Hamitköy ile oynanan maçta sakatlanmıştı ve geçtiğimiz haftaki Lefke karşılaşmasında forma giyememişti. Carlos’u da Ertaç ile birlikte tedavi gördükleri fizyoterapistte yalnız bırakmayan Havadis iki oyuncunun da bu hafta sahada olabileceğini öğrendi.
“Game Ready” isimli fizik tedavi makinesi eşliğinde tedavi gören iki futbolcu da kendilerini iyi hissettiklerini ve bu hafta sahada olabileceklerini söylediler.

Ertaç: “Erken dönüyorum”
Bağcıl’ın golcüsü Ertaç Taşkıran gördüğü etkili tedavi sayesinde sakatlıktan erken kurtulduğunu ve bu hafta sahada olabileceğini söyledi. Ertaç “Göçmenköy maçının ilk yarısında sakatlanarak oyundan çıkmaz zorunda kaldım. Ayak bilek bağlarından sakatlandığımdan dolayı son 2 hafta oynayamadım. Bu iki haftanın yarısını Türkiye’de tedavimi görerek geçirdim. Kıbrıs’ta da fizyoterapist eşliğinde bugün (dün) tedavimi tamamladım game ready sayesinde. Bu haftaki maçta sahalara erken dönüyorum. Kendimi daha rahat hissediyorum” dedi.

Carlos: “Oynayabilirim”
Küçük Kaymaklı’nın Brezilyalı oyuncusu Carlos da tedavisinin etkili olduğunu ağrılarının hissetmeyecek kadar azaldığını da bu hafta takımdaki yerini alabileceğini belirtti. Carlos, “Çeşitli tedavi yöntemleri ile 2 haftayı geçirdim. Lefke maçında ağrılarımdan dolayı oynayamadım. Bugünkü (dünkü) antrenmanımı çok hafif geçireceğim. Kendimi iyi hissediyorum. Bu hafta oynayabilecek durumdayım. Hocam görev vermesi durumunda takımdaki yerimi alabilirim” dedi.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar