Eroğlu, Anneler Günü Mesajı - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Çarşamba, Şubat 1, 2023
Kıbrıs

Eroğlu, Anneler Günü Mesajı

Eroğlu

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, annenin çocuğuna duyduğu sevginin, bağlılığın onun için katlandığı özverinin, evladın anneye olan duygularının ve sevgisinin başka hiçbir şeyle kıyaslanamayacağını belirtti.

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Anneler Günü nedeniyle yayınladığı mesajda, “Annelerimiz bizler için en değerli varlıklardır” dedi.


“Annelerle ilgili ne söylense azdır. Hangi tarif yapılırsa yetersizdir. Yuvayı yapan dişi kuştur. Anne ailenin, aile toplumun çekirdeğidir. Bunun öneminin idraki içinde analarımızı sevgiyle sahiplenmeli, saygıyla yüceltmeliyiz” diyen Eroğlu, Kıbrıs Türk analarının bugünlere gelmemizdeki önemi ve yerinin çok büyük olduğunu vurguladı.

Eroğlu, Kıbrıs Türk analarının insan ve vatan sevgisiyle yetiştirdiği Atatürkçü, dini ve milli aidiyetine bağlı, örf, adet ve geleneklerini sürdüren nesiller sayesinde koloni idaresi altında yaşayan bir azınlık noktasından devlet sahibi bir halk konumuna gelindiğini ifade etti.

Cumhurbaşkanı Eroğlu mesajında şunları da kaydetti;

“Yine onların çok değerli katkıları ile daha güzel günler göreceğimizden eminim.

Kıbrıs Türkü’nün refah ve mutluluğunun artması çabalarında analarımızın potansiyelinden daha fazla yararlanmanın yollarını mutlaka bulmalı, onların sıkıntılarını giderici tedbirleri almalı, siyaset başta olmak üzere her alandaki katkılarını daha üst seviyeye çekmeliyiz.

Kadına, anaya yönelik şiddetin nerden gelirse gelsin önüne geçebilmeli, ivedi olarak bu yönde çağdaş adımlar atmalı, gereken yasal düzenlemeleri yapmalıyız.

Ekonomik problemler, gençlerin, yani evlatlarımızın istihdamı analarımız için başlıca sıkıntılardır. İnşallah alınacak tedbirlerle bu sıkıntılar aşılır.

Kıbrıs konusunda temel hedefimiz Rum komşularımızla daha fazla gecikilmeden bir antlaşmaya varmak Kıbrıs’ı Dünyaya ve bölgeye örnek olabilecek bir barış adası haline getirebilmektir.

Bunun için ekonomik işbirliği önerilerimizle siyasi duruşumuz, kararlılığımız ortadadır.

Umarım Rum Yönetimi Başkanı Sayın Nikos Anastasiades ile bu ay sonundaki buluşmamız kısa sürede netice alabileceğimiz yeni ve olumlu bir sürecin başlangıcı olur.

Bu duygu ve düşüncelerle bütün annelerimizin ‘Anneler Günü’nü’ candan duygularla tebrik ediyorum.

En değerli varlıklarını vatan, bayrak ve millet uğruna cepheye gönderen şehitlerimizin annelerine sevgilerimizi, saygılarımızı şükranlarımızı sunuyorum.”

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar