Erkek şiddetine “alkolü” neden gösterdi - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Salı, Mayıs 21, 2024
KıbrısManşet

Erkek şiddetine “alkolü” neden gösterdi

Haspolat’ta ikamet eden Salman Karışık, eşi Z.K’ye şiddet uyguladığı gerekçesi ile tutuklandı. Karışık, dün çıkarıldığı mahkemede teminatla serbest bırakıldı

Evrim KAMALI


Haspolat’ta eşine şiddet uyguladığı gerekçesi ile tutuklanan zanlı Salman Karışık dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde yargıç huzuruna çıkarıldı.

Mahkemede ifade veren polis memuru Murat Plevne, zanlı Salman Karışık’ın ciddi darp suçuyla methaldar olduğunu belirtti. Polis, 28 Şubat 2020 tarihinde saat 17.30 raddelerinde Haspolat’ta zanlı Salman Karışık’ın sürekli alkol aldığını ve bu sebeple eşi Z.K ile aralarında tartışma çıktığını, çıkan tartışma neticesinde de zanlının Z.K’nin gözüne ve başına yumruk attığını kaydetti.

Polis memuru Murat Plevne, kadının 29 Şubat 2020 tarihinde hastaneye götürüldüğünü belirtti. Polis, zanlının 01 Mart 2020 tarihinde tespit edilip, tutuklandığını söyledi.

Plevne, zanlının aleyhinde başlatılan soruşturmanın tamamlandığını belirterek, zanlının mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep etti.

Yargıç Temay Sağer zanlının ileride görüşülecek davasında hazır olmasını sağlamak maksadı ile haftada bir gün polise ispat-ı vücutta bulunması, 3 bin TL nakdi teminat yatırması, KKTC vatandaşı bir kefilin 75’er bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması koşuluyla tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

 

 

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar