Eric Clapton artık gitar çalamıyor - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cumartesi, Ocak 28, 2023
Magazin

Eric Clapton artık gitar çalamıyor

[dropcap style=”circle” bgcolor=”#0065ad”]D[/dropcap]ünyaca ünlü gitarist ve şarkıcı Eric Clapton, geçirdiği rahatsızlık nedeniyle artık gitar çalamadığını açıkladı.

Efsanevi müzisyen Eric Clapton geçirdiğ bir sinir rahatsızlığı nedeniyle artık gitar çalamadığını açıkladı. Uzun süre alkol, reçeteli ilaç ve  alkol bağımlılığıyla mücadele eden 71 yaşındaki sanatçı, “Geçen sene sırtımda ciddi bir ağrı hissetmeye başladım. İlk önce belime doğru indi, ardından da bacaklarınıza elektrik veriliyormuş gibi hissetmenize neden olan periferal nöropati adındaki bir hastalığa dönüştü” dedi.


"Tears In Heaven" adlı şarkısıyla altı dalda Grammy kazanan Clapton'ın son albümü geçen ay yayınlandı.
“Tears In Heaven” adlı şarkısıyla altı dalda Grammy kazanan Clapton’ın son albümü geçen ay yayınlandı.

Hastalık nedeniyle zayıf düşen Kanada asıllı İngiliz blues gitaristi, şarkıcı ve besteci Clapton, her şeye rağmen hayatta olduğu için minnetar hissettiğini söyleyerek, “Artık yaşlılık sorunlarıyla baş etmeyi öğrenmem gerekiyor” açıklamasını yaptı.

GThe Yardbirds, Bluesbreakers, Cream, Blind Faith, Derek and Dominos gibi gruplarda çalan, “Tears In Heaven” adlı şarkısıyla altı dalda Grammy ödülü kazanan Clapton’ın son albümü geçen ay yayınlandı.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar