KıbrısManşet

Erhürman: Zahmet edip bu şikayetlerle ilgili açıklama yapın


CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman 4 gündür ülkede test karmaşası yaşanmasına rağmen “yetkili”lerin çıkıp açıklama yapmamasını eleştirdi.

CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman 4 gündür ülkede karmaşa yaşanmasına rağmen “yetkili”lerin çıkıp açıklama yapmamasını eleştirdi. Erhürman “Sn. Saner’in ücretsiz testlerle ilgili açıklamasının üzerinden dört gün geçti. Yaratılan kaos hala devam ediyor. Ve “yetkililer” zahmet edip bu şikayetlerle ilgili tek bir açıklama dahi yapmıyor. Dahası yurttaş top gibi bir bakanlıktan diğerine atılıyor. Hükumetin iç çekişmelerinin parçası haline getiriyor. Ülkeyi yönetmediğiniz yetmedi, insanları çıldırtmaya çalışıyorsunuz!!!” ifadelerini kullandı.
Açıklama şöyle:Bir yurttaş… Çift aşılı… Dün Sağlık Bakanlığı’ndan randevu alarak bugün antijen testi yaptırmaya gidiyor. Test yapıldıktan sonra kendisinden ücret talep ediliyor. Nasıl olur diye soruyor ama ücreti ödemek zorunda kalıyor. Kendi zamanından çalarak Sağlık Bakanlığı’na gidiyor. Durumu anlatan bir dilekçe veriyor. Daha sonra Sağlık Bakanlığı’ndan aranıyor ve kendisine Maliye Bakanlığı’na dilekçe vermesi söyleniyor!!!

Sn. Saner’in ücretsiz testlerle ilgili açıklamasının üzerinden dört gün geçti. Yaratılan kaos hala devam ediyor. Ve “yetkililer” zahmet edip bu şikayetlerle ilgili tek bir açıklama dahi yapmıyor. Dahası yurttaş top gibi bir bakanlıktan diğerine atılıyor. Hükumetin iç çekişmelerinin parçası haline getiriyor. Ülkeyi yönetmediğiniz yetmedi, insanları çıldırtmaya çalışıyorsunuz!!! #hükumetdeğilfelaket #istifaedin

Başa dön tuşu