KıbrısManşet

Erhürman: Elinizden ne gün kurtuluyor, ne gelecek!!!


CTP Genel başkanı Tufan Erhürman UBP-YDP-DP azınlık hükümetini topa tuttu.

CTP Genel başkanı Tufan Erhürman UBP-YDP-DP azınlık hükümetini sert bir dille eleştirdi. Sosyal medya hesabından açıklama yapan Erhürman “Elinizden ne gün kurtuluyor, ne gelecek!!! Ülkeyi enkaza çevirdiniz!!! Ve en kötüsü: Umurunuzda bile değil!!!” ifadelerini kullandı.Açıklama şöyle:1. KIB-TEK’in akaryakıt alım ihalesi YİNE iptal!!!
2. Vaka sayıları da, kaybettiğimiz insanlarımızın sayısı da artıyor. Duyarsızlık hat safhada, aşılanma oranı çok düşük, denetim yok. Üstüne üstlük, Tabipler Birliği “açıklanan vaka sayıları ile başvuran hasta sayısının eşleşmediğini” açıklıyor.
3. Yüz yüze eğitim konusunda bakanlık her şey yolunda derken, Tabipler Birliği ve öğretmen sendikaları hazırlıkların yetersiz olduğundan söz ediyor. Vaka sayılarının artışıyla birlikte yüz yüze eğitim konusundaki endişeler artıyor.
4. Elektriğe zam tartıştırıldı, durdu. Herkes kurumun zararda olduğunu söylüyor ama bu konunun nasıl “halledildiğine” dair bir açıklama yok. Şimdi tüp gaza zam tartıştırılıyor…
5. Alım gücü düştükçe düşüyor. Asgari ücret konusunda işçi işveren yakınlaştı. Mesele sigorta prim desteği. Orada da henüz somut bir şey yok.
Ve kurultay çalışmaları, kurultay atışmaları, Sn. Tatar’ın günde on defa yaptığı birbirinin tekrarı, bu ülkenin geleceği açısından hiçbir şey ifade etmeyen açıklamalar berdevam…
Elinizden ne gün kurtuluyor, ne gelecek!!! Ülkeyi enkaza çevirdiniz!!! Ve en kötüsü: Umurunuzda bile değil!!!

Başa dön tuşu