KıbrısManşet

Erhürman: Seçim bitti ama geçim derdi büyüyerek devam ediyorCTP Genel Başkanı Tufan Erhürman zamlar ve pahalılık nedeniyle alım gücünün azaldığını ve emekçinin ve emek piyasasının korunmasının “euro’ya endeksleme politikası”ndan geçtiğini vurguladı.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman “Seçim bitti ama geçim derdi büyüyerek devam ediyor. Ve kim ne derse desin alım gücünün, öngörülebilirliğin, işletmelerinin sermayesinin, emekçinin ve emek piyasasının korunması “euro’ya endeksleme politikası”ndan geçiyor!!!” dedi.
Açıklama şöyle: 

Eczanelerde ilaç yok ve kısa bir süre sonra ilaca % 37.43 zam geliyor. Akaryakıtta okkalı bir zam daha kapıda. Elektrik zammı başta üreticiler olmak üzere herkesin uykularını kaçırıyor. Bunlar dışında da tükettiğimiz pek çok ürün her gün yavaş yavaş zamlanıyor.

Dövizdeki hareketlenmelerin zamların pek çoğu üzerinde etkisi var. Ama bizim gelirlerimiz Türk Lirası cinsinden olduğu için alım gücümüz her gün biraz daha eriyor. Seçim bitti ama geçim derdi büyüyerek devam ediyor. Ve kim ne derse desin alım gücünün, öngörülebilirliğin, işletmelerinin sermayesinin, emekçinin ve emek piyasasının korunması “euro’ya endeksleme politikası”ndan geçiyor!!!

Başa dön tuşu