Köşe Yazarları

Erenköy ve Barış Kuvvetleri Komutanı


Bazıları, Erenköy’ü yağmalamak için, yıllardır çeşitli oyunlar oynamaktadırlar.

Erenköy’ü yağmalamak isteyenlerin başında, Erenköy Mucahitler Cemiyeti adında, Erenköy’de bir müddet kalmış insanlar başı çekmektedirler. Bu Cemiyet içerisinde yer alanlar, nedense, Erenköyü’ün ismini kullanmakta, ancak gerçek Erenköy Mücahitlerini kendi cemiyetleri içine almamaktadırlar.

Erenköy, etrafındaki Türk köyleri, Mansur, Bozdağ, Küçük Selçuklu, Büyük Selçuklı, Alevkaya ile birlikte Kıbrıs Türklerinin ÇANAKKALESİDİR.

Kıbrıs Türklerine, Sandallarıyla  silah ve mermi taşıyanlar, Erenköy Mücahitler Cemiyetindeki insanlar değil, bu köylülerdir.

Silah taşıyan, Vehbi’ler, Feridun’lar, Kara Hüseyin’ler, Nurettin’ler ve daha 10’larcası gerçek Dilliro’durlar.

Türkiye’de veya İngilterede okumakta  olan talebelerin Kıbrısa getirilip, Erenköy üzerinden kendi köylerine , kendi evlerine gidişlerini sağlamaya çalışanlar da yine bizim ağabeylerimiz, babalarımız, akrabalarımızdır.

Ne yazıktır ki, YAVUZ HIRSIZ EV SAHİBİNİ BASTIRMAKTADIR.

Erenköyde birkaç yıl misafir kalan ve isyan ederek ordan ayrılan insanlar,kurdukları CEMİYET içine gerçek Erenköylüleri ALMAMAKTA, ama ERENKÖY’ü yağmalamak için her yola başvurmaktadırlar.

Geçtiğimiz hafta, bu Cemiyeti, Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanı Tümgeneral Yılmaz Yıldırım ziyaret etme nezaketini gösterirken, bu Cemiyetin Başkanı Mustafa Arıkan, BARIŞ KUVVETLERİ KOMUTANINDAN, Erenköy’ün MİLLİ PARK yapılması konusunda destek istediğini, bu konuda BİLGİ ALIŞVERİŞİNDE bulunduklarını açıkladı.

Erenköy ve Çevresinin gelecekte ne olacağı hakkında,  bu Cemiyet yetkililerinin değil, Erenköy Halkının, oralarda yıllarca mücadele etmiş insanların karar vermesi gerekmektedir.

Biz Dillirga insanları, Aydan Karahan’ın Büyükelçi olduğu dönemden beri, Dillirga’nın Türk toprağı olarak kalmasını ve Kıbrıs Türklerinin Çanakkalesine sahip çıkılmasını savunmaktayız.

Tüm Dillirga, Kıbrıs Türklerinin 1964tten beri  mücadelesinin ÇANAKKALESİDİR. 1958 lerden beri de Türkiye ile olan ANA BAĞLANTI NOKTASIDIR.

Bu ANA BAĞLANTIYI Cemiyet Mensupları değil, Dillirgalı Köylüler yapmıştır.

11 Yıl Erenköy Gettosunda, tepelerde mücahit olarak görev yapan, 10 yaşındaki çocuklarıyla cepheye su yemek ve mermi taşıyan ve bu görevleri seve seve yapanlar yine Dillirga İnsanlarıdır.

Erenköy Bölgesine, Tayyip Erdoğan’dan sonra Barış Kuvvetleri Komutanının da sahiplenmesi gerçek Erenköylüleri sevindirir.

Erenköy Bölgesi DİRENİŞ’in MİLLİ PARKI yapılacaksa, DİLLİRGALI İNSANLARIN söz sahibi olacağı ve yaşamlarını ATA TOPRAKLARINDA SÜRDÜRECEKLERİ   bir planlama ile YAĞMALANMADAN yapılmalıdır.

Barış Kuvvetleri Komutanı ile GERÇEK ERENKÖYLÜLER buluşmalı ve ayrıntılı planlar birlikte hazırlanmalıdır.

Birkaç yıl, zorunlu olarak Erenköy’de kalan ve ordan kaçmak için, isyan dahil, her yola başvuranların planlarına Erenköy Halkı hiçbir zaman izin vermeyecektir.Bu görüş TÜM ERENKÖYLÜLERİN GÖRÜŞÜDÜR.

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı