Erdoğan, Türkiye'nin Milli İçkisini açıkladı - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cuma, Mart 1, 2024
Türkiye

Erdoğan, Türkiye’nin Milli İçkisini açıkladı

Başbakan Erdoğan, şöyle konuştu:

"Uygarlaşacağız diye alkol tüketimini teşvik ettiler. Tek parti döneminde alkol teşviki o kadar abartıldı ki; lokantalara afişler asıldı, alkolün faydaları anlatıldı. Cumhuriyet'in ilk yıllarında bazı kitaplarda malesef alkol milli içkimiz olarak lanse edildi. Halbuki bizim milli içkimiz ayrandır.


Bakıyorsunuz alkollü sürücü alkolsüz sürücünün şeridine girip onun ölümüne sebep oluyor. Alkolsüz sürücü hayatını kaybederken alkollü olan elini kolunu sallayarak çıkıyor. Şimdi bunun üzerinde de çalışıyoruz böyle olamaz. Elinde silahlı vurduğunda katil… Cezası çok yüksek. Ama alkollüyken öldürdüğünde 'alkollüydü' cezası hafif. Böyle bir şey olamaz.

Biliyorum bazı medya grupları bana saldıracak. Ama milletimin sağlığı için varsın saldırsınlar.

Öğrencilere alkol veriliyor. Öğrencilere alkol verilir mi? Orası kafa bulma yeri mi yahu! Ondan sonra alır eline döner bıçağını, saldırır arkadaşlarına.

Şu anda sigara paketlerinin üzerinde yasaklayıcı resimler alkol şişelerinin üzerinde de yer alacak. Çok yakın zamanda gazetelerden alkollü içki reklamlarını da yasaklıyoruz. Arkadaşlarıımız üzerinde çalışıyorlar. Çünkü bu reklamlar aldatıcıdır, yanıltıcıdır.

Ayrıca alkoldeki vergi artışları da var. Kusura bakmayın, başka şansımız yok. Bunu yapmak zorundayız. Bizim petrol kuyularımız yok.

Bizim alkolle ilgili attığımız adımlara laiklik gerekçesiyle karşı çıkmak, cehalettir. Alkolle ilgili her düzenlemeyi çarpıtmak Cumhuriyet'in özüne aykırıdır."

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar