Erdoğan: Bizi içeriden vurdular! - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Salı, Şubat 7, 2023
Türkiye

Erdoğan: Bizi içeriden vurdular!

İSTANBUL – Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Marmaray projesiyle ilgili "4 yıl önce Marmaray'ı açacaktık ama bizi içeriden vurdular" dedi.

Erdoğan, NTV ve Vogue dergisinin sponsorları arasında bulunduğu 6. İstanbul Moda Konferansı kapsamındaki "Hazır Giyim ve Perakende Ödül Töreni"ne katıldı.


Törende konuşan Erdoğan; Marmaray projesi, 3. köprü çalışmaları ve Yassıada'nın müzeye dönüştürülmesiyle ilgili açıklamalar yaptı.

Türkiye'nin en büyük özelleştirme ihalesi olan havaalanı projesinin 2017 yılında bitirileceğini dile getiren Erdoğan, "Peki nasıl olacak bu diye soranlar var. Bugüne kadar olanları nasıl bitirdiysek bunu da öyle bitireceğiz. Yeter ki bizi içeriden vurmasınlar. Bakın biz içeriden vurulmasaydık şu anda 4 yıl önce biz Marmaray'ı açacaktık ama bizi içeriden vurdular, Marmaray'ı bitiremedik. Ne zaman bitecek 29 Ekim'de bitecek. 29 Ekim'de inşallah Marmaray'ı açacağız ve Londra'yı Pekin'e bağlayacağız" diye konuştu.
'3. Köprünün temeli 29 mayıs'ta atılacak'
Başbakan Erdoğan, bir diğer önemli adımın da "Olmaz, yapılamaz" denilen üçüncü köprü olduğunu belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü:
"29 Mayıs'ta da onun temelini atıyoruz inşallah. Şu anda bütün sondaj çalışmaları hızla devam ediyor. Dört gidiş, dört geliş ve aynı zamanda da bu köprüde raylı sistem olacak. Yüksek hızlı trenin bağlantısını bu köprüyle ayrıca yapacağız ve daha sonra da kara tarafında da inşallah bu raylı sistem gerçekleştirilecek. Bununla da bitmiyor, bir de yine 2015'e yetişecek olan yatırımlardan en önemlisi Marmaray'ın biraz daha güneyinde iki tüp geçit yine denizin altından, boğazın altından yapılıyor. Şu anda inşaatları devam ediyor ve on

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar