SporSürmanşet

Engelsiz yüreklerimiz Türkiye Süper Ligi’ndeTürkiye Tekerlekli Sandalye Basketbol 1.Ligi’nde mücadele eden basketbol takımımıza güzel haber dün gece iletildi.
Sezonun tamamlanmasına 3 maç kala namağlup lider durumda olan tekerlekli sandalye basketbol takımımız şampiyon olarak Türkiye Süper Ligi’ne çıkmayı hedefliyordu.Koronavirüs salgını nedeniyle duran ligin geleceğinin ne olacağı yönünde çeşitli görüşler belirtilirken, Türkiye’de voleybol, basketbol, hentbol federasyonlarının aldığı “beyaz sayfa” kararı ile liglerde şampiyonluk ve küme düşme olmamasının ardından gözler tekerlekli sandalye basketbol ligine çevrilmişti.

Ve beklenen karar dün akşam açıkladı. Türkiye federasyonu, tekerlekli sandalye basketbol liglerinde 2019-2020 sezonunda küme düşme yapmadı, ligleri mevcut haliyle tescilleyip ilk sıradaki takımları terfi ettirdi.

TAKIMIMIZ NAMAĞLUP SÜPER LİG’TE

Türkiye Tekerlekli Sandalye Basketbol 1.liginde namağlup lider olan KKTC tekerlekli sandalye basketbol takımımız bu karar sonrası yeniden Türkiye Süper Ligi’ne yükselmiş oldu.

Alınan bu karar dün akşam federasyon başkanımız Ruhsar Vudalı’ya bildirildi. Başkan Ruhsar Vudalı karar sonrası yaptığı yorumda “Zor dedik, en büyük hayalimiz dedik ve oyuncularımız, antrenörümüz, yönetim kurulumuzla başardık” dedi.

Ligde 19.hafta sonunda ilk 3 sıradaki (KKTC, Pendik Belediyesi And.Yakası ve Yalova OSK) takımları Süper Lige yükseldi.
2.Ligde ise 17.hafta sonunda ilk 3 sıradaki (Kocaeli Başiskele, Fuzuev 1453 ESK ve Çanakkale Boğazgücü GSK) takımları 1.Lige yükseldi.
3.Ligde A grubunu normal sezonda ilk 2 sırada bitiren (Karabük Demir Kartal ve Karşıyaka) B grubunu ilk 2 takımı (Adana ESK ve Düziçi Engelliler) C grubunu ilk 2 takımı (Malatya BŞB ve Hakkari Sümbül) 2.Lige yükseldi.

Başa dön tuşu