KıbrısManşet

Engelsiz Meclis gerçek olduBU BİR İLK OLDU: Ortopedik Özürlüler Derneği Başkanı Güney Kibrit ile yönetim kurulu üyeleri Meclis’te yapılan düzenleme ile konulan asansörler sayesinde ilk kez Cumhuriyet Meclisi’nin Şeref Salonu’nda kabul edildi. Kibrit, “Bu düzenlemeleri tüm devlet dairelerinde görmek istiyoruz” dedi
BOYNUMUZUN BORCU: Meclis Başkanı Siber, düzenlemenin geç kalınmış bir düzenleme olduğunu vurguladı. Siber: Tüm kamusal alanlarda engelleri kaldırmak boynumuzun borcu, görevimizdir, sorumluluğumuzdur. Bunu yaparsak tüm vatandaşların eşit olduğu bir toplum yaratabiliriz[dropcap style=”circle” bgcolor=”#0065ad”]K[/dropcap]ıbrıs Türk Ortopedik Özürlüler Derneği yetkilileri, engellilere yönelik fiziki düzenlemelerin yapıldığı Cumhuriyet Meclisinde, ilk kez Meclis Başkanı Sibel Siber tarafından kabul edildi.
Ortopedik Özürlüler Derneği yetkilileri, konulan asansörler sayesinde ilk kez Cumhuriyet Meclisinin Şeref Salonunda kabul edildi.
Kabulde yaptığı konuşmada Dernek Başkanı Güney Kibrit, engellilere yönelik yapılan fiziki düzenlemeler sayesinde Meclis Şeref Salonunda kabul edilmekten duyduğu mutluluğu dile getirdi ve ortopedik engellilere yönelik düzenlemeleri tüm devlet dairelerinde görmek istediklerini ifade etti.
Meclisteki düzenlemeler için Meclis Başkanı Siber’e teşekkür eden Kibrit, “Bu toplumun birer evladı olan bizler de istediğimiz her yere hiçbir sıkıntı ile karşılaşmadan gidebilmek istiyoruz” dedi.
Meclis Başkanı Sibel Siber de, düzenlemenin geç kalınmış bir düzenleme olduğunu vurguladı.
Siber, “Tüm kamusal alanlarda engelleri kaldırmak boynumuzun borcu, görevimizdir, sorumluluğumuzdur. Bunu yaparsak tüm vatandaşların eşit olduğu bir toplum yaratabiliriz” dedi.
Sibel Siber, bu çerçevede, Meclis Genel Kurul salonunda da engellilere yönelik düzenlemeler yapıldığına işaret etti.
Eski çalıma bakanlarından Özel Tahsin ise, bugün mecliste engelliler açsından anlamlı bir gün yaşandığını, Meclis Başkanı Sibel Siber’in örnek bir davranış sergilediğini kaydetti.
Engellilerin kendisini insan gibi hissetmesinin önemli olduğunu anlayanların başında Meclis Başkanı Sibel Siber’in geldiğini kaydeden Tahsin, “Engeli yaşamak hem zor hem de farklıdır, Meclis de engelliye açılan bir kapıdır” dedi.

Başa dön tuşu