Köşe Yazarları

Engellilerimiz, Türkiye Süper Lig’te


Türkiye Tekerlekli Sandalye Basketbol 1.Ligi’nde mücadele eden basketbol takımımıza güzel haber dün gece iletildi.

Sezonun tamamlanmasına 3 maç kala namağlup lider durumda olan tekerlekli sandalye basketbol takımımız şampiyon olarak Türkiye Süper Ligi’ne çıkmayı hedefliyordu ancak Koronavirüs salgını nedeniyle lig durmuştu.

Bundan sonra dedikodular aldı başını gitti. Federasyona baskı üstüne baskı yapan takımlar ligin sonlandırılmasını isteyerek bu yılın yok sayılmasına kadar isteklerde bulundu.

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu dün gece aldığı kararla spekülasyonlara son noktayı koydu.

Federasyon, tekerlekli sandalye basketbol liglerinde 2019-2020 sezonunda küme düşme yapmadı, ligleri mevcut haliyle tescilleyip ilk sıralardaki takımları terfi ettirdi.

Bu da demek oluyor ki Türkiye Tekerlekli Sandalye Basketbol 1.liginde namağlup lider olan KKTC tekerlekli sandalye basketbol takımımızın yeniden Süper Lig’e dönmüş oldu.

Bu doğru kararı veren Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu’nu kutlarım.

Evet takımımız yeniden Süper Lig’e döndü. Başta Ruhsar başkan, yönetim, koç Hüseyin Dayı ve tüm oyuncuları tebrik ederim.

İş bundan sonra yeni süreç başlıyor. Yeni sezon Süper Lig kolay olmayacak. Süper Ligde bir şeyler yapmak istiyorsak kadroya takviye şart. Koç Dayı’nın raporu doğrultusunda bu ekonomik koşullarda transfer yapmak zor olacak ama benim tanıdığım Ruhsar başkan ve ekibi transfer için kaynak yaratır. Bu zor dönemde sponsor işini de çözmesi gereken Ruhsar Vudalı ve arkadaşlarına kolay gelsin derim.

2020-2021 Süper Lig’te yer alacak olan takımımız güçlü rakiplerle oynayacak. Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş ve İzmir Büyükşehir Belediyesi gibi ligin güçlü ekipleri bizim ülkemize gelecek. Sezonun başından beridir söylediğim olayı ben yapacağım. Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş takımlarını izlemek isteyen taraftarları 100 TL’yi verip içeriye girecekler. Artık eskisi gibi olmayacak. Buranın ciddi bir deplasman olduğunu bu üç büyük takımın taraftarlarına göstermek şarttır.

Bu yolda emeği geçen herkese Süper Lig yeniden hayırlı olsun.


Başa dön tuşu