BasketbolSpor

Engelliler de salon kurbanı

 

SALON ARIYORLAR: Türkiye Tekerlekli Sandalye Basketbol Süper Ligi’nde küme düşen Kuzey Kıbrıs Turkcell, Atatürk Spor Salonu’nun kapalı olması nedeniyle hafta sonu İzmir Büyükşehir Belediyesi ile yapacağı karşılaşma için salon arıyor

 

Atatürk Spor Salonu’nun müzik festivali nedeniyle 16 Nisan Cumartesi günü kapalı olması nedeniyle Türkiye Bedensel Engelliler Tekerlekli Sandalye Basketbol Süper Ligi’nde Kuzey Kıbrıs Turkcell ile İzmir Büyükşehir Belediyesi arasında oynanması gereken lig maçı için salon aranıyor.

Basketbol Büyük Erkekler Ligi final serisinin ilk maçının da salonun kapalı olması ile ertelenmesinin ardından aynı sorun engellilerde yaşanıyor.

 

Maç var, salon yok

Atatürk Spor Salonu’nda oynanamayacağı belli olan Kuzey Kıbrıs Turkcell – İzmir Büyükşehir Belediyesi maçı için KKTC Engelliler Spor Federasyonu alternatif salon aramaya başladı.

Federasyon maçın Lefkoşa’da oynanması ısrarı nedeniyle iki salonu ön plana aldı. Maçın oynanabileceği saha olarak Necati Taşkın İlkokulu Spor Salonu ile UKÜ Arena adları geçmeye başladı.

UKÜ Arena’ya sadece maç için girilmesine Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi’nin izin vermesi nedeniyle, Kuzey Kıbrıs Turkcell Antrenörü Hasan Serbülent’in sıcak bakmadığı ve Serbülent’in Necati Taşkın İlkokulu Spor Salonu’nda maçı oynama taraftarı olduğu gelen haberler arasında.

Salon krizinin en geç yarına kadar çözümlenerek 16 Nisan Cumartesi günü oynanacak maçın yeri belirlenmiş olacak.

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı