Hava DurumuManşet

En son hava durumu tahminleri (27 Mart 2019)KKTC Meteoroloji Dairesi’nin son tahminlerine göre; 27 Mart 2019 tarihinde hava nasıl olacak? Bugün yağmur var mı?

KKTC Meteoroloji Dairesi’nin son tahminlerine göre, bölgemiz alçak basınç sistemi ile serin ve nemli hava kütlesinin etkisi altında kalacak.

Yapılan son meteorolojik değerlendirmeler ışığında, bugün havanın parçalı çok bulutlu ve yer yer sağanak veya gökgürültülü geçeceği belirtildi.

Hava sıcaklığının mevsim normallerinin civarında seyretmesi, rüzgarın ise güney ve batı yönlerden orta kuvvette esmesi bekleniyor.

En yüksek hava sıcaklığı iç kesimler ve sahillerde genellikle 17-21 derece dolaylarında seyredecek.

Önümüzdeki günlerde hava nasıl olacak?

Meteoroloji Dairesi’nin raporuna göre,bölge alçak basınç sistemiyle serin ve nemli hava kütlesinin etkisi altında kalacak.

Yarın havanın az bulutlu ve yağışlı geçeceği belirtildi.

2 Nisan’a kadarki süre içinde havanın, cuma ve cumartesi günleri gökgürültülü ve sağanak yağışlı geçeceği, pazar günü yağışlı ve sonraki günler parçalı bulutlu olacağı belirtildi.

Sıcaklık 18-21 derece dolaylarında seyrederken, rüzgarın da genellikle güney ve batı yönlerden orta kuvvette, zaman zaman kuvvetli olarak esmesi bekleniyor.
Başa dön tuşu