En fazla para alan Yenicami - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cumartesi, Şubat 4, 2023
Spor

En fazla para alan Yenicami

En fazla para  alan Yenicami

Futbolda Süper Ligi ikinci sırada tamamlayan ve Federasyon Kupası’nı müzesine götüren Yenicami, sezonun en fazla para kazanan takımı oldu. Lig şampiyonu Çetinkaya’nın 50 bin TL ile ödüllendirildiği öğrenilirken, Yenicami’nin lig ikinciliği ve kupa şampiyonluğu ödülü ile Çetinkaya’yı geride bıraktığı görülüyor

Yenicami’de sezonun ikinci haftasından sonra teknik direktör lisansı olmamasına rağmen takımın başına getirtilen antrenör Osman Emiroğlu ile yakalanan başarı kulübün güvenini boşa çıkarmazken, Emiroğlu’nun takımının 30 bin TL kupadan ve 22 bin 500 TL de lig ikinciliğinden aldığı belirtiliyor


Ahmet ÖZSOY

Futbolda 2012-2013 sezonunu en kazançlı kapatan takım Yenicami oldu. Süper Lig’de takım çalıştırabilmek için teknik direktörlük lisansı aranma şartı bulunmasına rağmen, buna uymayan ve kulübün spor koordinatörü, antrenör Osman Emiroğlu’na üçüncü hafta itibarı ile takımı emanet ederek ceza ödemeyi göze alan Yenicami, sezon sonunda önemli maddi kazanç elde etti.
Süper Lig Şampiyonu Çetinkaya’nın 50 bin TL ile ödüllendirildiği öğrenilirken, lig ikinci bitiren Yenicami’nin lig ve kupa performansı ile maddi gelir elde etme hususunda şampiyon Çetinkaya’yı geride bıraktığı görülüyor.
Süper Lig’de mücadele eden “A” takımının başında teknik sorumlu olarak teknik direktör lisanslı çalıştırıcı bulundurma zorunluluğu kuralına uymadığı için her hafta asgari ücret cezasını federasyona ödeyen Yenicami, Osman Emiroğlu yönetiminde Emre Perçinci ve kaleci antrenörü Hakan Dervişoğlu’ndan oluşan A takım teknik kadrosu ile 16 hafta yenilgi yüzü görmedi.
Osman Emiroğlu ve ekibinin görevi devraldığı ikinci haftanın ardından çıkılan karşılaşmalarda uzun süre mağlup olmayan Yenicami tam 9 hafta üst üste maç kazandı. Futbolcuların da galibiyet serisi ile iyi prim aldığı tahmin edilen Yenicami, 16 hafta sonra aldığı yenilginin ardından da 5 hafta yine mağlup olmadı.
Ligin ilk iki haftasında mağlup olan Yenicami, daha sonraki 24 maçta Osman Emiroğlu yönetiminde iki yenilgi daha alarak sezonu tamamlarken sezonun en ağır mağlubiyetini şampiyon Çetinkaya karşısında 25’inci haftada 5-0’la yaşadı.
Yenicami’nin Osman Emiroğlu yönetiminde ne kadar başarılı olacağı ilk haftalarda çok tartışılsa ve eleştirilse de siyah-beyazlılarla hem ligde hem kupada sonuna kadar şampiyonluk yarışında yer alındı ve bir de kupa ile sezon tamamlandı. Yenicami ligi ikinci sırada tamamlarken, federasyon kupası finalinde Türk Gücü’nü mağlup ederek 10 yıl sonra kupayı yeniden kazanmış oldu.
Yenicami’nin kupa şampiyonluğundan 30 bin TL ve ligi ikinci sırada tamamlamasından da 22 bin 500 TL gelir sağladığı hesaplandığında, şampiyon Çetinkaya’dan az da olsa daha fazla kazanç elde ettiği ortaya çıkıyor.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar