“En büyük engel sevgisizliktir” - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cumartesi, Eylül 30, 2023
KıbrısManşet

“En büyük engel sevgisizliktir”

[dropcap style=”circle” bgcolor=”#0065ad”]O[/dropcap]rtopedik Özürlüler Derneği ile Mimarlar Odası, “Duyarlılık, Farkındalık ve Sevgi ile Her Engeli Aşmaya” sloganıyla “Engelsiz Mimari” etkinliği düzenledi.

Etkinlik çerçevesinde dün saat 16.00’da “Engellenmeden Dolaşabilmek Hakkımız” sloganıyla Taşkınköy’de yürüyüş düzenlendi ardından Metropol yolunun güneyindeki otoparkta çeşitli aktiviteler gerçekleştirildi.
Yürüyüşte “Hayatı Paylaşmak İçin Engel Yok”, “En Büyük Engel Sevgisizliktir”, “Her İnsan Bir Engelli Adayıdır”, “Engelliler Bir Toplumun Aynasıdır” yazılı pankartlar taşındı.
Yürüyüş öncesinde Mimarlar Odası Başkanı Türker Aktaç basına kısa bir açıklama yaptı. Aktaç, etkinliği Engelliler Haftası dolayısıyla gerçekleştirdiklerini belirtti.
Aktaç, duyarlılık, farkındalık ve sevgi ile her engelin aşılabileceğine inandıklarını kaydetti.
Etkinlik kapsamında daha önce Mimarlar Odası tarafından yayınlanan engelli kitapçığının ve bastırılan t-shirtlerin satışının yapılacağını ve elde edilen gelirle engelli örgütlerine yardım yapılacağını belirten Aktaç, dergi ve kitaplar da satılacağını anlattı.
Aktaç, kısa bir yürüyüş yapacaklarını ardından da hem engelli hem de engelli olmayanların tekerlekli sandalyelerle katılacağı bir basketbol karşılaşması düzenleyeceklerini de ifade etti.


Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar