Emre'den şok karar - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Perşembe, Kasım 30, 2023
Spor

Emre’den şok karar

Emre'den şok karar

Trabzon Valisi Recep Kızılcık, bir süre önce eğitim yatırımlarıyla ilgili yaptığı açıklamada, Fenerbahçeli milli futbolcu Emre Belözoğlu’nun, Toplumsal Gelişim Merkezi (TOGEM) aracılığıyla annesinin memleketi olan Maçka İlçesi'nde 3 derslikli ana okulu yaptıracağını söyledi.

Kızılcık'ın açıklamasının internet sitelerinde yayınlanmasının ardından gelen tepkiler dikkat çekti. Emre Belözoğlu’nun geçen yıl Trabzonspor’un Fildişi Sahilli futbolcusu Zokora ile yaşadığı polemiği hatırlatan bazı Trabzonlular, "Irkçılıkla suçlanan birinin yaptırdığı okulda mı çocuklarımız okuyacak?" derken birçok kişi de "Trabzonsporlu hangi futbolcu Trabzon’a okul yaptırdı? Emre’yi takdir etmek lazım" değerlendirmesinde bulundu.


"TRABZON BENİM MEMLEKETİM"

Fenerbahçe'nin 17 Şubat'ta Trabzon'da oynadığı maçın ardından basın mensuplarının konuyla ilgili sorularını yanıtlayan Emre Belözoğlu da, "Geçen sene Zokora ile yaşadığım olay biraz gerginliğe neden oldu. Ancak Trabzon benim memleketim. Okul yaptırmam benim özel durumum. İnsanların bilmesi gereken, bizim de hatalarımız ve yanlışlarımız olduğudur. Burası benim memleketim. İnsanlar tabii ki kendi takımına sahip çıkacak. Benim bir oyuncuyla yaşadığım polemikten dolayı da beni düşman bilmelerinin istemem. Benim bir hatam varsa bundan dolayı da özür dilerim. Bir oyuncuyla bir polemik yaşamışım. Ben bunu maçtan sonra hallederim veya birkaç maç sonra hallederim. Beni Trabzon’a veya Trabzonspor’a düşmanmış gibi lanse etmenin anlamı yok. Böyle bir şey olursa bundan ben de rahatsız olurum. Bizim saha içindeki davranışlarımızdan insanların da rahatsızlık duyduğu oluyor. Genel anlamda bakarsak ben Trabzonluyum, bundan da hiç gocunmam. Buraya gelirken de hiç çekinerek, üzülerek, ekstra durum yaşayacak şekilde gelmiyorum. Elini vicdanına koyan herkes bu anlamda doğru yolu bulur” ifadesini kullandı.

Bu gelişmelerin ardından ana okulunun inşaatının başlaması beklenirken Trabzon Milli Eğitim Müdürlüğü'ne TOGEM kanalıyla bir yazı geldi ve inşaattan vazgeçildiği bildirildi. Yazıda Emre belözoğlu'nun okulun yapımından vazgeçtiği belirtilerek, protokolün iptali için gerekli işlemlerin başlatılması istendi. Trabzon Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri de konuyla ilgili gerekli işlemleri yürürlüğe koydu. Emre'nin Trabzon kamuoyunda kendisi hakkında yapılan yorumlardan rahatsızlık duyduğu için okulun yapımından vazgeçtiği ileri sürüldü.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar