Emre Ersoy unutulmuştur - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Salı, Nisan 16, 2024
Köşe YazarlarıSporSürmanşet

Emre Ersoy unutulmuştur

Emre Ersoy

Ülkemizin sporcuları kendi gayretleri ve çabaları ile birçok başarılar elde etmektedirler. Özellikle bireysel sporlardaki sporcular kendilerini geliştirmek ve uluslararası arenada boy gösterebilmek için maddi manevi çok büyük fedakarlıklar göstermektedirler.

Aileler de çocukları için bu zor dönemlerde tüm imkanlarını seferber etmek zorunda kalıyorlar.


Bisiklet sporcusu, maraton koşucuları, güreşçiler, okçular, atıcılar, triatletler, yüzücüler..

Birçok farklı branşta sporcularımız gerek bireysel, gerekse Türkiye adıyla uluslararası organizasyonlara katılmaktadırlar.

Bunlardan biri de rekortmen yüzücülerimizden Emre Ersoy’dur. Emre, bir süre önce Türkiye’de yeni oluşturulan ve sporcu yetiştirme projesi olarak planlanan Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezi (TOHM) Bursa bölgesine dahil oldu.

Devlet ve federasyonların karşılıklı girişimleri yanında, sporcunun çalışması ve elde ettiği dereceler ile katılmaya hak kazandığı TOM tesislerinde yüzlerce sporcu özel eğitimler görüyor. Kıbrıslı Türk rekortmen yüzücümüz Emre Ersoy da Bursa TOHM’da uzun zamandır antrenman yapıyor. Özel olarak seçilen sporcular arasında yer alan Emre Ersoy hem spor hayatını, hem de eğitim yaşantısını Bursa’da sürdürüyor.

Tüm arkadaş, aile, eğitim ve sosyal hayatından vazgeçerek Bursa’daki TOHM’a katılan Emre Ersoy kısa süre önce de Türkiye Multinations Genç Milli Takımına seçilme başarısı göstermişti.

Emre şimdi Türk milli takımı ile Slovenya’ya gidecek ardından ise Edirne’deki milli takım seçmelerinde mücadelesi verecek ve bu seçmelerde hedefine ulaşabilirse Türkiye Yüzme Milli Takımı ile Avrupa’ya gidecek.

Peki biz KKTC’de Emre Ersoy için ne yapıyoruz?

KKTC’ye geldiğinde boy boy fotoğraflar çekilmişti Emre ile. Devlet erkanı ile ne görüştü, ne yapıldı veya söylenenlerden neler yerine getirildi?

Biz, Emre’ye “KKTC senin arkandadır. Sen bizim evladımızsın. Senin için tüm imkanlarımızı seferber ediyorum. Elimizden ne gelirse yapacağız” duygusunu hissettirebildik mi mesela!

Emre ile görüştüm bugün ve bunları sormaya utandım. Ama Emre hiçbir şeyden de bahsetmedi bana. Duyurulmadan bir destek verildi mi Emre’ye bilmiyorum ama bende hiç öyle bir his uyanmadı.

Ne yapması gerek bir sporcunun mesela? Röveşata ile gol mu atması gerek sahip çıkmamız için?

Türk milli takımına seçildi, Türkiye dışına çıkıyor, sonrasında esas milli takım seçmelerine katılacak.

Hoş Emre için ne federasyondan bilgi paylaşılıyor, ne de Emre’den haber alabiliyoruz. Yüzmede kullanılan bir mayonun fiyatının 5-10 bin TL olduğunu belki birçok insan bilmez ama Emre ayarındaki bir sporcunun giymesi gereken mayo fiyatları 5-10 bin TL’dir.

En küçücük bir motivasyon kaynağı olabildik mi biz Emre’ye?

İnşallah olduk.

Gözlük, bone, havlu, terlik veya. Bir şeyler verdik inşallah bu çocuğa.

Ha yok verilmemiş ise yazıklar olsun bize…

 

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar