Kıbrıs

EMPOLDER Nurettin Çırakoğlu ile devam dedi


Olağan 12. Genel Kurul Toplantısını dün yapan Emekli Polisler Derneği’nde (EMPOLDER) genel başkanlığa tek aday olarak yeniden Nurettin Çırakoğlu seçildi.

Derneğin Lefkoşa Ortaköy’ deki Genel Merkezi’nde gerçekleştirilen, Şehitler için saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan genel kurulu Server Gövsa başkanlığında, Oğuz Güleç ve Taner Tekbıyık’ dan oluşan Divan Başkanlığı yönetti.

Genel Başkan Nurettin Çırakoğlu geçmiş dönemin faaliyetleri ve yeni dönemin beklentilerini içeren açılış konuşmasında toplum olarak tüm dünyayı etkisi altına alan ve halen devam eden COVİD-19 virüsü ile zor bir süreç geçirildiğini, bu zor süreçte her zaman ki gibi toplumsal birlik ve beraberliğin üst en iyi örneklerinin sergilendiğini anlattı. Ekonomi çarklarının yeniden döndürülmesi adına hükümet tarafından başlatılan yeni normalleşme sürecinin pandemi riskini devam ettirdiğine işaret eden Çırakoğlu, hükümetten her kesimi memnun ederek siyasi kazanımlar elde etmek adına aceleyle, sağlıksız ve ortak akıl yoksunu kararlar almaktan vazgeçmesini, halktan da pandemi risklerinin ortadan kalkmadığı bilinci ile davranmayı sürdürmesini istedi.

Genel Sekreter Birol Atasü’nün Faaliyet Raporu’nu, Muhasip Oğuz Güleç’in mali raporu okuyarak üyelerin bilgisine getirmeleri ile devam eden genel kurul, mali raporun oy birliği ile aklanması sonrasında üyelerin yeni dönemle ilgili görüş ve düşüncelerini aktarmaları ve yeni dönem yönetim, denetleme ve disiplin kurullarının oy birliği ile seçimi ile tamamlandı.

EMPOLDER de yeni dönem yönetiminin önümüzdeki hafta içinde toplanarak görev dağılımını gerçekleştireceği açıklandı.Başa dön tuşu