Emekliler bugün, kamu çalışanları Perşembe günü ödenecek - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Çarşamba, Şubat 1, 2023
EkonomiManşet

Emekliler bugün, kamu çalışanları Perşembe günü ödenecek

emekliler bugün ödeniyor

Emekliler bugün, kamu çalışanları Perşembe günü ödenecek. Maliye Bakanı Dursun Oğuz maaş ödemelerinde bir sıkıntı yaşanmayacağını açıkladı.

Maliye Bakanı Dursun Oğuz maaş ödemelerinde bir sıkıntı yaşanmayacağını, emeklilerin bugün kamu çalışanlarının ise Perşembe günü ödeneceğini açıkladı.


Dursun Oğuz BRT’de katıldığı bir programda ödemeleriyle ilgili yer alan haberlere açıklık getirmek istedğini ifade ederek, ülkenin zor günlerden geçtiğini, ancak maaş ödemelerinin bir lütuf değil zorunluluk ve gereklilik olduğunu söyledi.

Bakan Oğuz, 28 milyon bir borçlanmaya çıkıldığını, Genel Tarım Sigortası Bütçesi’nin geçtiğini ve gelecek hafta gereken kaynağın da aktarılarak gerekli ödemelerin yapılacağını da kaydetti

Oğuz, hayat pahalılığına ilişkin Şubat ayına dönük ikinci ödemenin 10-15 Kasım’a kadar yapılacağını, öğretmen hazırlık ödenekleri ve diğer ek mesai ödemeleriyle ilgili planlamaların da yapılmakta olduğunu ifade etti.

Yaklaşık 200 milyonluk cari giderlerin de halihazırda karşılanmakta olduğunu anımsatan Oğuz, sadece borçlanma ve maaşların değil tüm bakanlıkların ihtiyaç ve giderlerini karşıladıklarını dile getirdi. Oğuz bütçe görüşmelerine ise seçim sonrası bir hükümet oluşturulmasıyla başlanabileceğini sözlerine ekledi.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar