Köşe Yazarları

Elveda


Ekonomi köşe yazarlığı maceram yaklaşık 20 yıl önce Sevgili Ertan Birinci’nin  Hürriyet Kıbrıs gazetesinde başlamıştı. Daha sonra Halkın Sesi’nde devam etti. Sonra epey bir süre Kıbrıs Gazetesinde yazdım. Ve son olarak ta yıllardır HAVADİS’te bu köşe de yazdım.

Bugün itibarı ile de ekonomi köşe yazarlığı maceramın sonuna geldim. 20 yıl büyük bir aşkla yaptığım köşe yazarlığını bugün itibarıyla bırakıyorum. Muhtemelen,bana her zaman büyük destek veren Sevgili Başaran ve Hüseyin’de köşe yazarlığı maceramın bittiğini bu son makaleyle öğrenecek.

Başka türlüsü mümkün değildi, daha önce de bırakmak istemiştim ama beni makale sayısını azaltarak devam etmem konusunda ikna etmişlerdi. Bugüne kadar bana her tür desteği veren Sevgili Başaran’a ve Hüseyin’e çok ama çok teşekkür ederim.

20 yılda yazarak çok şey öğrendim ve geliştim. Yazmak benim için müthiş bir terapi ve aşktı.Yazarak çok şey öğrendim,yazmak anaç bir fonksiyondur. İnsanı üretken yapıyor,dönüştürüyor,konsantre ediyor ve müthiş fikirler doğurtuyor.Yazarak çok ciddi bir insan-sosyal sermaye-network biriktirdim.Hayattaki en büyük zenginliğin de insan biriktirmek olduğunu anladım…

Peki niye mi bırakıyorum ?

Birden fazla sebebi var aslında. Ama en büyük sebebi artık köşe yazarlığı misyonumun dolduğuna inandım, zamanın ruhu bana bunu dikte ediyor. Benden bu kadar. Umarım, topluma ve ülkeme az da olsa katkı sağlamışımdır ,bazı konularda farkındalık yaratmışımdır.

Elbette, ara sıra kendi facebook sayfamda vakit buldukça bazı konularda görüşlerimi paylaşacağım ama artık her hangi bir medya organında köşe yazarlığı yapmayacağım.

Bundan sonra tüm gücümü ve enerjimi,birikimlerimi, İŞ GELİŞTİRME ve YATIRIM DANIŞMANLIĞI şirketimiz CYPRUS BUSINESS NETWORK’e(www.cyprusbusinessnetwork.net) vereceğim.

CBN ile Kuzey Kıbrıs’ta çok önemli bir boşluğu dolduruyoruz. İş fikirlerini projeye dönüştürüyoruz,projeleri yerli-yabancı yatırımcılarla buluşturup hayata geçiriyoruz,ortak arayan şirketlere bilhassa yabancı sermaye birleşmelerini sağlıyoruz,girişimcilik açısından fark yaratan projeler ve kurgular üretiyoruz, ekonomik-finansal danışmanlık yapıyoruz….vs

Hakkınızı helal edin… Hoşcakalın….Allaha ısmarladık…

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı