Sosyal Medya

Elon Musk Twitter’ın sahte hesaplarla mücadelesini eleştirdiTwitter’ın CEO’su, platformun sahte hesaplarla mücadelesini savunan bir dizi paylaşım yaptı. Şirketi satın alma anlaşması askıda olan Elon Musk, bu paylaşımlara hakaret niteliğinde bir emoji ile karşılık verdi.

Sosyal medya platformu Twitter ile Elon Musk arasında ‘sahte hesap’ gerilimi yaşanıyor. Şirketin CEO’su Parag Agrawal, platformun sahte hesaplarla mücadelesini savundu.
Twitter’dan yaptığı paylaşımda, hesapların yüzde 5’inden daha azının sahte olduğunu söyledi. Twitter’ı satın alma anlaşmasının sahte hesaplar meselesi nedeniyle askıya aldığını duyuran Elon Musk, Agrawal’a hakaret niteliğinde bir emoji ile karşılık verdi.Sahte hesaplar Twiter’ın açıkladığından fazla

“Reklamcılar, paralarının karşılığında ne aldıklarını nasıl biliyorlar? Bu, Twitter’ın finansal sağlığı için esastır.” dedi.

Parag Agrawall ise Musk’a cevap vermedi.

İki bağımsız sosyal medya analiz platformu ise ortak bir çalışma ile Twitter’daki sahte hesapların oranını belirledi. Çalışmaya göre sosyal medya platformundaki hesapların yüzde 20’si sahte.

Başa dön tuşu