KıbrısManşet

Elmalı: Plansızlık ve duyarsızlık had safhaya ulaştı


Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası (KTOEÖS) Başkanı Ozan Elmalı hükümeti eleştirdi

Ozan Elmalı, “Böylesi zor zamanlarda hükümet edenlerin her zamankinden daha fazla sorumluluğu olduğunu unutmaması gerekiyor. Hükümet edenlerin temel görevi zorlaşan koşulların aşılmasında halkına yardımcı olmaktır, planlama yapmaktır, yol göstermektir. Ne acıdır ki plansızlık ve duyarsızlık had safhaya ulaşmıştır” dedi.

Elmalı’nın açıklamasının tamamı şu şekilde:” Asgari ücretin artışının, emeklilik maaşlarının HP ile orantılı olduğunu bilmezmiş gibi HP’nin durdurulmasını sağlamaya çalışmakla halkın daha da fakirleşeceğinin farkında değil misiniz?

– Sendika üyelerinin kendi maaşlarından gönüllü olarak yaptırdıkları kesintilerinden vergi almak için çalışma başlatarak yarattığınız huzursuzluğun size karşı güvensizliği arttırdığını görmüyor musunuz?

– Bir yandan kamusal harcamaların yüksekliğinden şikayet ederken, öbür yandan kamuya münhalsiz-sınavsız, torpille “Gel sen da başla” diyerek yandaşlarınızı işe başlatmak, samimiyetsizlik, ikiyüzlülük değil midir?

– Binlerce işyeri batmışken, on binlerce insan evine götüreceği ekmeğin derdindeyken, saray yapma planları yapmak, halkına sırtını dönmek anlamına gelmiyor mu?

– Böylesi kriz durumunda harcanacak her kuruşun hesabını yapmak gerekirken “boş odaları” dahi ödeyecek şekilde anlaşmalar yapmak, kamu kaynaklarının düşüncesizce, hesapsızca harcanması demek değil midir” dedi.

Elmalı,” Toplumda güven ortamının tesis edilmesi için samimiyetle davranmak zorundasınız. Yıllardır süregelen plansızlığın, sistemsizliğin yarattığı sorunları halkın omuzlarına yıkmaktan vazgeçinToplumu bölmeden, kamplaşmaya neden olmadan sorunların ortaya çıkmasında siyasetin ve sizlerin rolünü unutmadan, sorunların çözümü için adım atmak zorundasınız” dedi.Başa dön tuşu