Spor

Eliz yine şampiyon


ÇİFTLERDE ŞAMPİYON, TEKLERDE YARI FİNAL: Eliz, “ITF Nike Junior International” 18 Yaş Altı Turnuvası’nda çiftler kategorisinde İngiliz partneri Maria Budin ile şampiyon olurken, tekler kategorisinde de çok iyi maçlar çıkararak yarı final oynama başarısı gösterdi

Ülkemizin başarılı tenisçisi Eliz Maloney Yorgancı, Uluslararası Tenis Federasyonu’nun (ITF) organize ettiği 18 Yaş Altı “ITF Junior Circuit” Turnuvası’nda 15 günde ikinci şampiyonluğunu kazandı.
23-28 Mart 2015 tarihleri arasında, Porto Rico’da, Uluslararası Tenis Federasyonu’nun organize ettiği “Copa Sultana -Mayaguez” 18 yaş altı çiftler turnuvasında şampiyon olan Eliz, bu turnuvada şampiyon olan ilk Kıbrıslı Türk olma başarısını göstermişti.

Bu kez Nottingham’da şampiyon
Eliz Maloney, 14-19 Nisan 2015 tarihleri arasında, İngiltere’nin Notthingham şehrinde Uluslararası Tenis Federasyonu’nun (ITF) organize ettiği “ITF Nike Junior International” 18 Yaş Altı Turnuvası’nda çiftler kategorisinde İngiliz partneri Maria Budin ile şampiyon oldu.
Eliz tekler kategorisinde de çok iyi maçlar çıkararak yarı final oynama başarısı gösterdi. 
Henüz 14 yaşında olmasına rağmen yüksek düzey maçlarda deneyim kazanmak ve “ITF Junior Circuit” Turnuvalarında puan toplamak için Kasım 2014’ten beri yedi ITF turnuvasına katılan Eliz, toplam iki şampiyonluk kazanırken, bir final, beş yarı final ve iki çeyrek final oynayarak büyük başarı elde etti. Amerika ve Avrupa’nın bir çok ülkesinden gelen 18 yaş altı gençlerle yüksek tempolu maçlar yapan Eliz, tenisteki yeteneğini ve iyi adımlar atıldığı takdirde ileride ülkemizi teniste çok iyi yerlere getirebileceğini bir kez daha gösterdi.
Başarılı tenisçimiz Eliz, turnuvanın sonunda kendisine destek veren KKTC’nin değerli işletmeleri Arden Gıda Ltd., Atakom Ticaret Ltd., Gıda Şirketi Ltd., Metgin Limited ve Oero Trading Ltd. direktörlerine teşekkür etti. Eliz aynı zamanda kendisine destek veren hükümetimize teşekkür etti ve yetişmesinde büyük emeği olan hocası Yusuf Yönlüer’i saygıyla yad etti.


Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı