Diğer SporlarSpor

Eliz, yarı finalde kaybettiNottingham şehrinde düzenlenen “British Tour” turnuvasına katılarak, yeniden tenise dönen Eliz, yarı finale çıkarak büyük başarı gösterdi

 

1 NUMARAYA YENİLDİ:

Turnuvada hiç set vermeden yarı finale kadar yükselen Eliz, yarı finalde, turnuvanın bir numarasına çekişmeli bir maç sonunda kaybetti

Ülkemizin yıldız tenisçisi Eliz Maloney Yorgancı uzun bir aradan sonra kortlara geri döndü.

İlerleyen yıllarda, gerekirse eğitimine devam edebilmesi amacıyla,  A-Level sınavlarına yoğunlaşabilmek için resmi müsabakalara çıkmayan yıldız tenisçimiz Eliz Maloney Yorgancı, çok başarılı geçen sınavlarının ardından kortlara geri döndü.

 

Yarı finale kadar çıktı

İlk turnuvasını İngiltere Tenis Federasyonunun Nothingham şehrinde düzenlediği “British Tour” turnuvasına katılan Eliz, yarı finale çıkarak büyük başarı gösterdi.

Hiç set vermeden yarı finale çıktı. Yarı finalde turnuvanın bir numarasına kaybetti ve finale çıkamadı.

 

Mısır’da turnuvaya katılacak

Eliz Maloney, Ekim ayında uluslararası turnuvalara katılmaya başlıyor.

İlk olarak Mısır’da arka arkaya üç turnuvaya katılacak olan Eliz burada puan toplamaya çalışacak. Genç raketimiz artık yoluna büyüklerde devam edecek.

 

Tenise odaklanacağım

Eliz Maloney yaptığı açıklamada, “sınavlar süresince çalışmalara hiç aksatmadım, ancak turnuva oynamadığından maç eksiğim vardı. Amacım bundan sonra eğitime ara vererek tenise odaklanmak ve profesyonelliği denemektir. Önümüzdeki aylarda uluslararası turnuvalarda boy göstermeyi planlıyorum. Seçtiğim yol çok zor ama hedefim hiç değişmedi. Dünya çapında bir tenisçi olmak için çalışıyorum.  Yıllar önce değerli hocam Merhum Yusuf Yönlüer ile bu yola çıktığımızda hayalimiz Wimbledon’da Centre Kortta oynamaktı. Son üç yıl Junior Wimbledon’da oynayarak bunu biraz başarsam da amacım Yusuf hocam ile kurduğumuz bu hayali gerçekleştirmektir” dedi.

Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı