Spor

Eliz, Kosta Rika’da ikinci


FİNALDE KAYBETTİ: Eliz Maloney Kanadalı partneri Maria Tanasescu ile finalde maçında, ABD’li rakipleri Kariann Pierre Louis ve Naomi Idelis Waters’e çiftine 6-3 ve 7-6’lık setlerle 2-0 mağlup olarak turnuvayı ikinci tamamladılar

Uluslararası Tenis Federasyonu’nun (ITF) organize ettiği  18 Yaş altı “ITF Junior Circuit” Turnuvalarına katılmaya başlayan Eliz Maloney, Kosta Rika’da düzenlenen turnuvada çiftlerde finali kaybederek ikinci oldu.

Finalde kaybettiler
Eliz,  Uluslararası Tenis Federasyonu’nun (ITF) 9 – 14 Mart 2015  tarihleri arasında, Kosta Rika’nın San Jose şehrinde organize ettiği  ve dünyanın birçok ülkesinden başarılı tenisçilerin katıldığı “ITF Costa Rica Bowl” 18 Yaş Altı Turnuvasında çiftler kategorisinde Kanadalı partneri Maria Tanasescu ile final oynama başarısını gösterdi.
Turnuvada İlk maçlarını ABD ve Gana’lı çift Alexa  Corcoleotes ve Camila Ramazzini ile yapan Eliz-Maria ikilisi 7-6 ve 6-2’lik setlerle maçlarını 2-0 kazanarak çeyrek finale yükseldiler.
Çeyrek finalde rakipleri Kolombiyalı Diana Monsalve ve Ekvator’lu Anita Perez Flor ile karşılaşan Eliz-Maria ikilisi maçı yine set vermeden 6-2 ve 6-3 skorla alarak yarı finale yükselen taraf oldu.
Yarı finalde çekişmeli bir maç çıkaran Eliz-Maria ikilisi, bu kez de turnuvanın iki numarası Rusyalı rakip Ulyana Shirokova ve ABD’li rakipleri Anna Dollar’ı 6-3 ve 7-6 yenerek finale isimlerini yazdıran taraf oldular.
Final maçında, ABD’li rakipler Kariann Pierre-Louis ve Naomi Idelis Waters ile karşılaşan Eliz-Maria çifti ilk seti 6-3 kaybetseler de ikinci sette çok çekişmeli bir maç çıkarsalar da seti kıl payı 7-6  kaybettiler.

Grade 3’te oynayan ilk KKTC’li
Uluslararası Tenis Federasyonunun (ITF) organize ettiği “ITF Costa Rica Bowl” 18 yaş altı turnuvasında final oynayan Eliz, bir ilke daha imza attı ve Uluslararası Tenis Federasyonu’nun organize ettiği üst seviye (Grade 3) ITF turnuvasında değil final oynayan, bu derece üst seviyede oynayan ilk Kıbrıslı Türk olma başarısını gösterdi.
Başarılı tenisçimiz Eliz, turnuvanın sonunda kendisine destek veren KKTC’nin değerli iş adamları  Arden Gıda Ltd., Atakom Ticaret Ltd., Gıda Şirketi Ltd., Metgin Limited ve Oero Trading Ltd. direktörlerine teşekkür etti.  Eliz aynı zamanda kendisine destek veren hükümetimize de teşekkür etti.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı