Kıbrıs

Elcil: Ne zamandan beri Türkiye’nin para birimi Allah olmuştur?

KTÖS Genel Sekreteri Şener Elcil tarafından yapılan yazılı basın açıklamasında, Adanın kuzeyinde Türkiye’nin alt yönetimi olarak şekillendirilen siyasi rejim, Türkiye ekonomisinin iflası nedeni ile Kıbrıs Türk toplumunu yoksulluğa ve yok oluşa sürüklemekte olduğunu vurguladı;

Bizim bildiğimiz Türkiye’nin para birimi Türk Lirası’dır. Ne zamandan beri Türkiye’nin para birimi Allah olmuştur?

Adamızın kuzeyinde Türkiye’nin alt yönetimi olarak şekillendirilen siyasi rejim, Türk Lirası kullanılması ve Türkiye ekonomisinin iflası nedeni ile Kıbrıs Türk toplumunu yoksulluğa ve yok oluşa sürüklemektedir.

Ayrılıkçı yapıyı ayakta tutmak için Türkiye’ye bağımlılığı ve entegrasyonu hedefleyen süreçleri “etkin ve fiili garantörlük” talebi ile seslendirenlerin bu yaşanan çöküntüdeki tavırlarını merakla beklemekteyiz. İşbirlikçiliği ve Türkiye’ye bağlanma söylemlerini yaşam şekli olarak seçen bu siyasi asalaklar topluma hesap vermelidir. Yıllardan beri Türk lirası kullanmanın yarattığı enflasyon vergisi ve kendi ayakları üzerinde durmayı engelleyen TC hükümetlerinin Kıbrıslı Türkler’i üretimden koparan dayatmalarına Türkiye ekonomisinin iflası da eklenince Kıbrıs Türk toplumu yok oluşla karşı karşıya getirilmiştir.

Türkiye’yi yöneten, demokrasi ve insan hakları ile özgürlüklerini çiğnemeyi alışkanlık haline getiren zihniyet, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni iflasa sürüklediği gibi, bizi de birlikte yok oluşa sürüklemektedir. Türkiye’yi yöneten zihniyetten tek bir bilimsel açıklama veya ekonomik önlem gelmezken, her şeyi kadere ve dine bağlayan açıklamalar yapılması, gericiliğin nereye vardığını göstermesi bakımından çok önemlidir.

Özellikle Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın “Onların Doları varsa bizim de Allahımız var” açıklaması geldiğimiz noktayı özetlemektedir. Bizim bildiğimiz Türkiye’nin para birimi Türk Lirası’dır. Ne zamandan beri Türkiye’nin para birimi Allah olmuştur? Alacaklılar ve bankalar bizden borçlarımız için Türk Lirası ve döviz istemektedirler. Sn. Erdoğan ve AKP, batırdıkları ekonomiyi ve devleti, “Allah”ı ve toplumun dini inançlarını siyasete karıştırarak çözemezler.

Kendi “Osmanlı rüyaları” için Türkiye Cumhuriyeti Devletini ve Kıbrıs Türk toplumunu yok oluşa sürükleyen bu din bezirganlarına YETER diyor, tüm yurtseverleri Kıbrıs’ın birleştirilmesi ve boyunduruktan kurtulmak için mücadeleye davet ediyoruz.

Saygılarımızla,

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı