KıbrısManşet

EL-SEN: Taçoy 26 milyon TL’lik kira rezaletini örtmek için yalan söylüyor


El-Sen Genel Başkanı Kubilay Özkıraç, Ekonomi ve Enerji Bakanı Hasan Taçoy’u AKSA’nın sözcüsü gibi davranmakla suçladı. 

Açıklama şöyle:                                                                                

 Basın Bildirisi

Sayın Hasan Taçoy’un, Ekonomi ve Enerji Bakanlığı görevi yanında AKSA sözcüsüymüş gibi görev yapmaktadır. Dün yaptığı açıklamalarla bundan sonraki süreçte görevini laiki ile yapacağını kamuoyuna ispatlamıştır.

Öyle ki, ilgili bakan olarak tüm bilgi, belge ve rakamların masasında olmasına rağmen hala enerji fiyatlarının KIB-TEK’ten dolayı yüksek olduğunu iddia etmesi ve AKSA’ya ödenen 26 milyon TL’lik kira rezaletini örtmek için kamuoyuna yanlış bilgiler vermesi, yeni görevine ne kadar bağlı olacağını göstermektedir.

Kendi partisinin hukukçu vekilinin hukuksal görüşünü bile iki kelimeyle silip atan Taçoy’un, gerçekleri görmek ve bu toplumun başına bela olan AKSA’dan kurtulmak yerine, AKSA’nın bu toplumu sömürerek varlığını devam ettirmesi için çaba harcaması net bir şekilde niyetini ortaya koymuştur. KIB-TEK’e yatırım yapılacağına dair EL-SEN ile birlikte anlaşma metninin altında imzası bulunan Hasan Taçoy’un imzasına bile sahip çıkmayıp AKSA’nın sözcülüğüne soyunması, özellikle de KIB-TEK çalışanlarının maaşlarını işaret ederek enerji fiyatların bu nedenle yüksek olduğunu söylemesi tam anlamıyla akıl tutulmasıdır.

Buradan Sayın Taçoy’a çağrımız, girdiği bu yanlış yoldan dönmesi ve attığı imzaya sahip çıkarak KIB-TEK’e yatırım yapılması yönünde gerekli adımı atmasıdır. Kısa bir süre içerisinde bu olmadığı takdirde EL-SEN olarak gereğini yapacağımızı bilmesini isteriz. Biz fazla konuşan bir sendika değiliz, biz gerekli cevabımızı gücümüzü aldığımız sokaklardan veririz.

Kubilay ÖZKIRAÇ

                                                                                          El-Sen Genel Başkanı


Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı