El-Sen: Elektrik kesintilerin sebebi Başbakan Ünal Üstel ve hükümettir - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
KıbrısManşet

El-Sen: Elektrik kesintilerin sebebi Başbakan Ünal Üstel ve hükümettir

El-Sen’in resmi sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada son günlerde yaşanan elektrik kesintilerinin sebepleri açıklandı. Hükümetin  Kıb-Tek ile ilgili politikaları ağır bir dille eleştirildi.

El-Sen’in o paylaşımı:

Kib-tek yönetiminin “elektrik sorunu bitecek” açıklamaları gerçeği yansıtmıyor!
Geçtiğimiz gün Güney Kıbrıstan enerji alınmasına rağmen eksik üretimin 80Mw olduğu kayıtlara geçmiştir.
Termik santralda oluşan arızanın tamamlanmış olması ancak teknik olarak testi yapılmadan doğrudan devreye alınacak olsa dahi 6 saat zamana ihtiyaç duyulacağı ve ilgili makinenin 50Mw üretim kabiliyeti ile birlikte 30 Mw açığın daha olduğu ve yine alternatifler içerisinde olan 25Mw lık Mobil santralin de devreye alınma çalışmalarının devam ettiği bunun ile birlikte sisteme toplamda 68Mw ek üretim konabileceği ve 22Mw Üretim yetersizliği sebebi ile saat 17 itibarı ile kesintilerin olması beklenmektedir.
El-Sen ailesi olarak uzun yıllardan beridir bu kaosun yaşanacağını tedbir alınmadığı taktirde enerjinin her geçen gün daha pahalı ve arz güvenliği olmayan bir yapıya gireceğini basın yolu ile kamuoyuna duyurmuştu.
Ve şimdi yine tekrar ediyoruz! Kib-teki biz yönetmiyoruz!
Bu yönetim modelini ve bu yapıyı da kabul etmiyoruz!
Malesef bu yaz sıcaklarında elektrik kesintiler ve arızalar artarak devam edecektir!
Bunun tek sebebi yönetimsel zafiyetler ve başta elektrik kurumu ile hükümetten sorumlu sn. Başbakan Ünal Üstel ve Hükümetidir.
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar