El-Sen: Cuma günü Ercan havaalanının elektriğini keseceğiz - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
KıbrısManşet

El-Sen: Cuma günü Ercan havaalanının elektriğini keseceğiz

El-Sen , 14 Haziran Cuma günü Ercan havaalanının elektriğini keseceğini açıkladı.

El-Sen yaptığı yazılı açıklamada T&T Şirketi’nin an itibarıyla Ercan’da birikmiş 92 milyon TL tutarında elektrik borcu bulunduğunu ve bu borcu derhal tahsil edilerek kurumun kasasındaki açığın kapatılması gerektiği vurgulandı.

ERCAN’da T&T Şirketi’ne kıyağa SON!


 

Siz kesmezseniz, Biz Keseriz!

 

 

Her geçen gün daha da ağırlaşan ekonomik şartlar altında ezilen halkın gözünün yaşına bakmayıp, fatura borcu 675 TL’ye ulaştığı anda elektriğini kesen KIB-TEK yönetimi, her nedense Emrullah Turanlı yönetimindeki T&T Şirketi’nin işletmecisi olduğu Ercan Havalimanı’nın elektriğine dokunmuyor.

 

T&T Şirketi’nin an itibarıyla Ercan’da birikmiş 92 milyon TL tutarında elektrik borcu var.

 

EL-SEN olarak bu konuda aylardır yaptığımız çağrılara kulak tıkayan KIB-TEK yönetimini, halkın vicdanında büyük yara açan bu adaletsizliğe son vermesi yönünde son kez uyarıyoruz.

 

O borcu derhâl tahsil edin ve halkın malı olan kurumun kasasında oluşturduğu açığı kapatın.

 

Aksi halde, tıpkı borcu olan vatandaşa yapılan uygulamada olduğu gibi, EL-SEN olarak biz 14 Haziran Cuma günü bölgeye gidecek ve ERCAN Havalimanı’nın elektriğini keseceğiz.

 

Bizimle aynı gaileyi taşıyan tüm siyasi partilere, sivil toplum örgütlerine, sendikalara ve halkımıza açık çağrımızdır; 14 Haziran Cuma saat 11.00’de Meriç Trafo Merkezi (MERİÇ KÖY GİRİŞİ) önünde buluşalım, bu kıyak düzenine her birlikte dur diyelim.

 

 

Ahmet Tuğcu

EL-SEN Genel Başkanı

EL-SEN Yönetim Kurulu (a)

 

Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar