El işinin değeri bilinmiyor

20
El işinin değeri bilinmiyor

Yiğitler Köy Kadın Kursu’na katılan hanımların yaptığı el emeği göz nuru eserlerin değeri bilinmiyor. Bir yıl boyunca bin bir emek harcayarak ürettikleri eserleri sergileyen hanımlar ekonomik kriz nedeniyle bu eserlere alıcı bulamıyor.

Havadis’e konuşan kursiyerler, en azından devletin yurt dışından gelen misafirlerine hediye etmek için aldığı ürünleri kendilerinden alabileceğini belirtti. Kursiyerler, bu kurslara katılarak hem el işlerini öğrenmeye çalıştıklarını hem de para kazanarak ev ekonomilerine katkı koymaya çalıştıklarını ifade etti. 

Tecimer: Satış olsun ve herkes yaptığı işi değerlendirebilsin
Yiğitler Köy Kadın Kursu kursiyerleri adına konuşan Sevdiye Tecimer, köy hanımlarının bu kurslara katılarak hem el işi öğrendiklerini hem de ev ekonomilerine katkı da bulunmayı hedeflediklerini anlattı. Tecirmen, ancak ülkedeki ekonomik kriz nedeniyle yaptıkları eserleri satamadıklarını ve devletinde bu konuda gerekli ilgiyi göstermediğini söyledi. En azından yurt dışından gelen misafirlere hediye edilecek ürünlerin kendilerinden alınabileceğini ifade eden Tecirmen, “Ürettiğimiz el işlerini satamadığımız için evlerimizde kendimiz kullanıyoruz” dedi.