Kıbrıs

El Emeği Göz Nuru Sergisi’ne büyük ilgi


Lefke Belediyesi Kadın Kursu, kursiyerlerinin bir yıl boyunca ürettiği ürünler Lefke Vasıf Palas’taki sergiyle beğeniye sunuldu

Gürsel KARAGÖZLÜ

Lefke Belediyesi Kadın Kursu “El Emeği Göz Nuru” Sergisi 5-6 Haziran tarihlerinde, Lefke Vasıf Palas’da gerçekleşti.

Lefke Turizm Derneği ile Lefke Belediyesi işbirliğiyle gerçekleştirilen 10. Lefke Ceviz Festivali, öncesinde, Ayşen Özreçberoğlu Borahan eğitmenliğindeki Lefke Belediyesi Kadın Kursu kursiyerleri ” El Emeği Göz Nuru” sergisinin açılışı Turizm ve Çevre Bakanı Ünal Üstel, Sağlık Bakanı Ali Pilli, Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Dursun Oğuz, Lefke Kaymakamı  Sadi Güneş, Lefke Belediye Başkanı Aziz Kaya, Lefke Milletvekilleri Salahi Şahiner, Aytaç Çaluda, Güzelyurt Milletvekili Hasan Büyükoğlu, Lefke Muhtarı Turgay Özersoy ve bölge halkının katılımı ile açıldı.

Lefke Belediyesi Kadın kursu bir yıl boyunca yaptıkları el emeği göz nuru eserleri sergilendi. Konuklar sergiyi gezdiler. Büyük beğeni toplayan sergide, konuklar birbirinden güzel ve muhteşem ürünleri göreme ve fotoğraflama fırsatı buldular.

Lefke Belediyesi  Kadın Kursu eğitmeni ve kursiyerler 2018-2019 yılında bir yıl boyunca el emeği ile yaptıkları muhteşem eserlerin büyük beğeni görmesinden büyük mutluluk duydukları gözlerinden okundu.

 

 
Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı