Spor

Ekrem Memnun’dan rest: İstifa ederim!


Aziz Yıldırım, erkek ve kadın basketbol milli takımlarının Galatasaraylı antrenörleri Ergin Ataman ve Ekrem Memnun hakkında önemli iddialarda bulunmuştu. "Bir antrenörün hem kulüp takımında hem milli takımda çalışmasına karşıyım" diyen Fenerbahçe Başkanı, "Ergin Ataman iki takımdan birini seçmezse A Milli Takım'daki oyuncularımızı geri çağıracağım" şeklinde rest çekmişti. Yıldırım, A Milli Kadın Basketbol Takımı'nın koçu Ekrem Memnun için de "Benim oyuncum Cansu Köksal’ın aklını A Milli Takım kampında karıştırıp Galatasaray’a imza attırdılar" ifadelerini kullanmıştı.

Basketfaul'un haberine göre; Yıldırım'ın bu suçlaması sonrası medyaya açıklama yapmayan Memnun'un, Türkiye Basketbol Federasyonu yetkilileriyle kritik bir görüşme yaptığı ileri sürüldü. Başarılı koç, TBF yetkililerine, "Böyle bir kuşkunuz varsa hemen istifa ederim" dedi.
TBF yetkilileri ise Cansu Köksal'ın Fenerbahçe'den Galatasaray'a transferinde Ekrem Memnun'un Milli Takım Başantrenörü olma avantajını kullanmasına ihtimal vermediklerini vurgulayarak, kendisinden göreve devam etmesini istediler.


Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı