Akıllı CihazlarBilim ve Teknoloji

Ekranı katlanabilen iPhone mu geliyor?


Samsung’dan sonra Apple’ın da bu katlanabilir akıllı telefon konsepti üzerinde çalıştığı ortaya çıktı!

Katlanabilir telefon konseptine Samsung’un gösterdiği dikkat çekici ilginin ardından şimdi de Güney Koreli firmanın en büyük rakibi Apple’ın katlanabilir bir iPhone için patent aldığı ortaya çıktı.

Apple Insider’da ortaya çıkan ve “esnek ekranlı cihazlar” için olduğu belirtilen patent ekranın ortasında bir menteşeye sahip olması sayesinde ortadan ikiye katlanabiliyor.

Aslında eski kapaklı telefonların yüksek teknolojili bir versiyonu olarak da değerlendirilebilen bu tasarımın birden fazla versiyonu mevcut. Bunlardan birisi cihaz kapalı durumdayken ekranı gizliyor ve koruyor, diğeri de katlanmış durumdayken cihazın boyutunu ikiye bölse de ekranı görülebilir durumda bırakıyor. Bir başka versiyon ise katlandığında kullanıcının giysilerine tutturulabiliyor.

Belki günün birinde, ancak şimdi değil

Henüz sadece patent aşamasında olan konsepti muhtemelen yakın bir gelecekte gerçek bir ürün olarak karşımızda görmemiz mümkün olamayacak. Bununla birlikte iPhone 8’in ise katlanabilir değilse de kavisli bir ekranla geleceği yönündeki söylentilerin oldukça yoğun olduğunu hatırlatalım.


Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı