Ekonomi

Ekonomiye altın dopingi!


Direktörlüğünü Erdinç ve Ceyda Küçükuncular’ın yaptığı Erdinç Kuyumculuk ülkede bir ilke daha imza attı

 

İSTER NAKİT İSTER KÜLÇE ALTIN: Evdeki atıl vaziyette bulunan veya yıllardır ‘hatırası var’ diye saklanan, kullanılmayan veya yatırım amaçlı yastık altında tutulan altınları, artık İş Bankası’nda ister nakit ister külçe altın olarak muhafaza etmek mümkün. Külçe altına çevrilen altınlar, mevduatınıza karşılık kredi ile de değerlendirebiliyor

KKTC’DE İLK: Türkiye’de uzun zamandır sürdürülen kampanya, KKTC’de ilk kez Erdinç Kuyumculuk ve İş Bankası işbirliğinde yapılıyor. Kampanya kapsamında 25 kiloya yakın atıl altın piyasaya kazandırıldı. Hedef, kampanya sonlandırılana kadar 400-500 kilo altını ekonomiye kazandırmak

 

Türkiye’de uzun zamandır sürdürülen “yastık altındaki altınların nakde veya külçe altına döndürülmesini” içeren kampanya, Erdinç Kurumculuk ve İş Bankası işbirliği ile KKTC’de de başladı.

Kampanya kapsamında evlerde atıl vaziyette bulunan altınlar, nakde çevrilebiliyor ya da yatırım olarak kullanabilecek külçe altına dönüştürülebiliyor.

Kampanyanın avantajı bu kadarı ile sınırlı değil, kampanyadan yararlanan kişiler, isterse külçe altına çevrilen altınları, İş Bankası’ndaki mevduatına karşılık kredi ile de değerlendirebiliyor.

Kampanya kapsamında 25 kiloya yakın atıl altın piyasaya kazandırıldı. Hedef, kampanya sonlandırılana kadar 400-500 kilo altını ekonomiye kazandırmak.

Erdinç Kuyumculuk Direktörlerinden Ceyda Küçükuncular, kampanya hakkında bilgi verdi.

Havadis: Altın piyasasında ilk kez gördüğümüz bir kampanya ile gündemdesiniz.

Ceyda Küçükuncular: Türkiye’de uzun zamandır yapılan ve KKTC’de de ilk kez uygulanan yastık altındaki altınların nakde veya külçe altına döndürülmesini içeren kampanyanızı uygulamaya başladık. Ekonomik koşullar ve dövizin yükselmesine paralel olarak vatandaşımızın nakit ihtiyacını karşılamak için düzenledik. Bu kampanya ile evde atıl vaziyette bulunan altınlarınızı isterseniz nakde isterseniz yatırım olarak kullanabileceğiniz külçe altına çeviriyorsunuz. Külçe altına çevirdiğiniz altınlarını ise mevduatınıza karşılık kredi ile de değerlendirebilirsiniz.

 

Havadis: İş Bankası ortaklığı ile başlayan yastık altındaki altınların nakde veya külçe altına döndürülmesini içeren kampanyanızın hakkında bilgi alabilir miyiz?

Ceyda Küçükuncular: İş Bankası İstanbul Merkez Müdürlüğü’nün yoğun çabaları ile bu kampanyayı, İş Bankası ile birlikte düzenledik.

Perşembe günleri İş Bankası’nın Arasta ve Girne Şubeleri’nden yastık altındaki atıl durumda bulunan altınlarınızı nakde veya külçe altın hesabına çevirebiliyorsunuz.  Sadece İstanbul’un değil, uluslararası altın borsasının en önemli isimlerinden, Türkiye’nin gururu olan markalardan Nadir Gold ile çalışıyoruz. Dünyaca tanınan sertifikaları ile külçe altınlarınızı dünyanın her yerindCeyda Küçükuncular e yatırım amacı olarak kullanabilirsiniz veya nakde çevirebilirsiniz.

 

Havadis: Kampanya sadece İş Bankası şubelerinde mi geçerli?

Ceyda Küçükuncular: Kampanya İş Bankası’nın Girne ve Arasta şubelerinde Perşembe günleri geçerli. Onun haricinde ne zaman isterseniz Erdinç Kuyumculuk’lardan altınlarınızı külçe altına veya nakde çevirebilirsiniz. Mağusa bölgesinden çok yoğun bir talep ve istek var. Mağusa bölgesindeki talepleri karşılamak için çalışmalarımız devam ediyor. Yakın bir zamanda Mağusa bölgesini de sisteme katıp hizmet vermeye başlamış olacağız.

Havadis: Yastık altında ne kadar altın bulunduğunu tahmin edebilir misiniz?

Ceyda Küçükuncular: Tahminimiz ülkede yaklaşık bir ton altın bulunmakta. Bu güne kadar bizler bu kampanya ile 25 kiloya yakın atıl altını piyasaya kazandırdık.

Hedefimiz kampanya sonlandırılana kadar 400-500 kilo altını ekonomiye kazandırmak.  Bu yaklaşık 60 milyon liranın piyasaya kazandırılması demek.

Havadis: Yastık altındaki kullanmadığımız altınları külçe altına çevirmenin ne gibi bir avantajı var?

Ceyda Küçükuncular: Evdeki altınlarınız her geçen gün ile birlikte değer kazanmaz. Tam tersi değer kaybeder.

Evde kullanmadığınız altınları hesabınızda yine altın olarak saklayarak, Merkez Bankası yüzde 100’ünü menkul kabul ettiği için kredi olarak kullanabilirsiniz. En önemlisi ise evde yastık altındaki altınlarınız değer kaybetmek yerine değer kazanmaya devam ediyorlar.

Havadis: Erdinç Kuyumculuk’a gelip eski altınlarımızı verip sizin aracılığınız ile onları bankaya nasıl yatırıyoruz. Açıklar mısınız?

Ceyda Küçükuncular: Erdinç Kuyumculuk mağazalarındaki altın postlar aracılığı ile hesabınıza yatırım yapabiliyoruz. Türkiye’de uzun zamandır yapılan kampanyayı ve kullanılan bu sistemi ilk kez bizler kullandık ve bundan da gurur duyuyoruz.

kuyumcu1

Havadis: Hangi altınları alıyorsunuz?

Ceyda Küçükuncular: Evinizde bulunan tüm altınları bizlere getirebilirsiniz. İsterseniz yılar öncesinden kullanmadığınız bir kolye olsun yada künye veya cumhuriyet altını.

Tüm altınlarınızı alıyoruz. Eskiden kadınlarımız hatırası vardır diye saklamayı tercih ederlerdi. Şimdi çocuklarının geleceğine yatırım yapmak için değerlendiriyorlar.

Havadis: Eski altınlarımız yerine külçe altınları kaç gr’lık külçeler olarak alabiliriz?

Ceyda Küçükuncular: Altınları, 5 gramdan 750 grama kadar pek çok seçenekte alabilirsiniz. Evde altınların saklanması güvenlik açısından zordur. Atıl vaziyette yastık altında durması yerine, altın hesabıyla bankada saklanmasını tavsiye ediyoruz.

Atıl vaziyetteki altınları ekonomimize kazandırmamızda gerekli yasal düzenlemeleri yaparak bu kampanyayı hayata geçirmemizde en büyük desteği sağlayan Maliye Bakanımıza ve KKTC Para Kambiyo ve İnkişaf Sandığı İşleri Dairesi’ne çok teşekkür ederiz. Ayrıca İş Bankası İstanbul Genel Müdürlüğü ve tabiî ki bize güvenen tüm müşterilerimize de çok teşekkürler.Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı