KıbrısManşet

“Ekim’de erken seçim kararına hükumetin uymasını bekliyoruz”


Cumhuriyetçi Türk Partisi Genel Başkanı Tufan Erhürman, BRT’de “#BurasıÖnemli” programında Levent Kutay’ın sorularını yanıtladı.

YDP Genel Başkanı Erhan Arıklı’nın Ocak ayında erken seçim olabilir şeklindeki sözlerinin sorulması üzerine Erhürman, “Bir yanlış anlama var. Biz erken seçim çağrısı yapmadık. Ekim’de erken seçim hükümet prog          ramında yazılıdır. Biz bunun yerine getirilmesini istiyoruz” dedi.
UBP’nin kurultay oyunlarıyla Ekim’i oyalayıp, süreci Nisan’a taşımak istediğini iddia eden Erhürman, bunun kabul edilemez olduğunu söyledi.Erhürman, “Partimin kararından bağımsız olarak konuşamam. Bu konuda parti kararı olması için Ekim diyenlerin Ekimden vazgeçtik şunu öneriyoruz demesi ve benim bu öneriyi parti organlarıma götürmem gerekiyor. Başbakan Saner, Meclis Başkanını seçemedi diye daha evvel tarih belirleyin hodri meydanı çektikten sonra CTP organları Nisan’ı işaret etti. Pandemi şartları kötü gidince Haziran sonu dedik. Yeni bir öneri gelirse, değerlendirecek olan CTP organlarıdır.” Diye konuştu
Hem kendisi hem de CTP ile ilgili “yeterli muhalefet uygulayamıyorlar” şeklindeki eleştirilerin hatırlatılması üzerine Erhürman, söz konusu iddiaların pandemi öncesinden bu yana devam ettiğini, CTP’nin eleştirilere açık olduğunu ve yönetimin pek çok toplantısında bu gibi konuları değerlendirdiğini ve muhalefetin dozajını belirlediklerini kaydetti.

 Başa dön tuşu