Efsane karalar bağladı - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cumartesi, Aralık 2, 2023
Spor

Efsane karalar bağladı

Süper Ligin en köklü kulüplerinden biri olan başkentin sarı kırmızılı takımı Çetinkaya, yeni sezon öncesinde yine sıkıntılı günlerden geçiyor

Okan KARADEMİR


Süper Ligin en köklü kulüplerinden biri olan başkentin sarı kırmızılı takımı Çetinkaya, yeni sezon öncesinde yine sıkıntılı günlerden geçiyor.

Futbolda 2018-2019 sezonu öncesinde Süper Lig ekipleri harıl harıl transfer çalışmaları yaparak kadrolarını güçlendirirken 14 lig şampiyonluğu ve 17 kupa şampiyonluğu ile Kıbrıs Türk futbol tarihinin en başarılı takımı olan Çetinkaya, başkan adayı bulamadığı için henüz genel kurulunu bile yapamıyor.

3 yıl önce de aynı sıkıntıların yaşandığı Çetinkaya’da, sarı kırmızılı camia Girne Amerikan Üniversitesi ile işbirliğine gitmiş ve GAÜ ile 10 yıllık bir protokol imzalamıştı.

Bazı kesimler bu anlaşmanın Çetinkaya’nın kurtuluşu olacağını düşünürken bazı kesimler ise anlaşma gereği GAÜ isminin Çetinkaya’nın önünde olacak olmasından dolayı kulübe tepkiliydi.

Gel gelelim Asım Vehbi başkanlığında geçen 3 sezonda istenilen başarı ve şampiyonluk bir türlü gerçekleşmedi.

Ve Asım Vehbi’nin başkanlıktan istifa etmesiyle de 10 yıllık anlaşma 3 yıl sonunda bitti.

Efsane takım yeniden sadece “Çetinkaya” olarak yola devam ederken 3 yıl önceki sıkıntılı sürece de yeniden girdi.

Çetinkaya’da son yapılan genel kurula camiadan kimsenin katılmaması üzerine Divan Başkanı Bülent Dizdarlı başkan adayı çıkana kadar genel kurul yapılmayacağını açıklamıştı.

Sarı kırmızılılardaki bu belirsizlik, hem teknik heyet hem de futbolcuların bir bir takımla yolları ayırma kararı almasına neden oluyor.

Çetinkaya’da yaşanan bu gelişmeleri yakından takip eden diğer kulüpler ise gözlerini sarı kırmızılı futbolculara dikmiş durumda.

Kulüpte şu an tek yetkili isim olan Divan Başkanı Bülent Dizdarlı’ya adeta kulüplerden transfer teklifleri yağıyor.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar