Düzkaya’dan büyük hata - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Salı, Aralık 5, 2023
Spor

Düzkaya’dan büyük hata

Düzkaya’dan büyük hata

Düzkaya’nın Tatlısu karşısında 1-0 galip geldiği karşılaşmada, 4 sarı kart cezalısı olan Hüseyin Türk’ü oynatması detayı, Tatlısu cephesinin gözünden kaçmadı. Tatlısu yönetimi, cezalı olan Hüseyin Türk’ün, kendilerine karşı oynatıldığı maçla ilgili itiraz dilekçesini dün Futbol Federasyonu’na iletti

 Tatlısu’nun itiraz gerekçesi bugün yapılacak KTFF Yönetim Kurulu tarafından eğer geçerli kabul edilirse bu karşılaşmanın sonucu tescil edilmeyecek ve Tatlısu takımı 3-0 hükmen galip sayılacak


Okan KARADEMİR

Telsim 1. Lig’in 21. haftasında deplasmanda Tatlısu’yu 1-0 mağlup eden Düzkaya, bu maçı hükmen kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya.
1.Lig’de geçtiğimiz cumartesi günü Beylerbeyi Dr. Ali Özsoy Stadı’nda Tatlısu ile Düzkaya arasında oynanan karşılaşmayı konuk ekip Düzkaya 1-0 kazanarak 36 puana ulaşıp ligde üçüncü sıraya çıkmış ve şampiyonluk yarışının içine girmişti.
Ancak Düzkaya yönetimi ve teknik heyetinin bu maçta büyük bir hata yaparak, 4 sarı kart cezalısı olan oyuncusu Hüseyin Türk’ü oynatması detayı, Tatlısu cephesinin gözünden kaçmadı.
Tatlısu yönetimi 4 sarı kart cezalısı olan Düzkaya oyuncusu Hüseyin Türk’ün, kendilerine karşı oynatıldığı maçla ilgili itiraz dilekçesini dün Futbol Federasyonu’na ilettiler.
Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu Tatlısu’nun dilekçesini kabul ederken, kararı ise bugün yapılacak yönetim kurulu toplantısının ardından açıklayacak.
Tatlısu’nun itiraz gerekçesi KTFF Yönetim Kurulu tarafından eğer geçerlilik kabul edilirse bu karşılaşmanın sonucu tescil edilmeyecek ve Tatlısu takımı 3-0 hükmen galip sayılacak.

KTFF bildirmişti
Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu, 20 Mart Çarşamba günü, Genelge No: 44/2012-2013 sayılı Telsim Süper Lig, Telsim Birinci Lig, Telsim İkinci Lig kulüpleri yönetim kurulları başkanlarına gönderdiği Disiplin Kurulu kararları metninde Düzkaya oyuncusu Hüseyin Türk’ün 4 sarı kart nedeniyle 1 maç cezalı olan futbolcular listesinde olduğunu duyurmuştu.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar