Düzkaya lidere geçit vermedi: 1-0 - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Pazar, Mart 3, 2024
Spor

Düzkaya lidere geçit vermedi: 1-0

Düzkaya lidere geçit vermedi: 1-0

Yer: Çatalköy N.Bağcıer Stadı

Hakemler: Hakan Muhtaroğlu, Özal Çağlayani Murat İyem
Düzkaya: Serkan, Davut, Türkay, İbrahim, Cemil, Serkan Zeyin, (Dk. 85 Erdem), Hüseyin Şevki, Sercan, (Dk. 82 Çağın), Başak, (Dk. 79 Onur), Aksel, Hüseyin Türk
Y.Boğaziçi: Ersoy, Musa, Mehmet Barkınauy, Mehmet Turgut, Hüseyin Gökşan, Mehmet Sakallı, Abdullah, Türker, Yusuf, Mehmet Çağakan, (Dk. 76 İbrahim Gökova), Mustafa Taşlıoğlu, (Dk. 85 Cafer)
Goller: Dk. 89 (penaltıdan) Aksel (Düzkaya)


Coşkun KUTAY

Telsim 1. Lig’de zirve ve play-off yarışında takımları büyük ölçüde ilgilendiren lider Yeniboğaziçi ve takipçisi Düzkaya arasında oynanan karşılaşmayı Düzkaya, Aksel’in son dakikada penaltıdan attığı golle 1-0 kazandı ve iddiasını önümüzdeki haftalara taşıdı.
İlk devresi takımların mutlak galibiyet düşüncesiyle yüksek tempoda oynanan karşılaşmada mücadele ve heyecan vardı. Ancak pozisyon yönünden kısır bir mücadele gözlendi. İkinci devrede Yeniboğaziçi, puan avantajını düşünerek tempoyu düşürdü ve kontra ataklarla neticeye gitmek isterken, Düzkaya ise topa daha fazla sahip olmasına rağmen organize bir pozisyon yaratamadı. Ancak karşılaşmayı son dakikada kazanılan penaltıyla kazandı.
8. dakikada Yeni Boğaziçi’nin kullandığı korner atışında top üst direkten dışarıya çıktı.
11. dakikada ani gelişen Yeniboğaziçi kontratağında Türker, topu kaleci Serkan’ın üzerinden aşıramayarak takımını mutlak bir golden etti.
30. dakikada Sercan’ın ceza alanı üzerinden vurduğu sert şutu kaleci Ersoy kurtardı.
33. dakikada Aksel’in 25 metreden savurduğu sert şutu üst direkten geri döndü.
66. dakikada Cemil’in 25 metreden çektiği sert şutu kaleci Erkan topu kornere atarak kurtardı.
89. dakikada müsabakanın 0-0 biteceği tahmin edildiği bir anda Aksel’in ara pasına dalan İbrahim, Mehmet Sakallı tarafından ceza alanı içerisinde düşürülünce Düzkaya penaltı kazandı. Atışı kullanan Aksel, müsabakanın sonucunu tayin eden golü attı. 1-0
Bu sonucun ardından Düzkaya 39 puana çıkarak ikili averajla üçüncü sıraya yükselirken, liderle arasındaki puan farkını da 4’e indirdi.
Haftaya en yakın rakibine 6 puanlık farkla giren lider Y.Boğaziçi ise 43 puan kaldı ve takipçileri ile arasındaki puan farkı azaldı.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar