Düzkaya, “garantiyi” bıraktı, “ihtimallere” daldı - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Perşembe, Şubat 22, 2024
Köşe Yazarları

Düzkaya, “garantiyi” bıraktı, “ihtimallere” daldı

Telsim 1. Ligi son haftasında rakibini evinde yenmesi halinde “doğrudan” Süper Lig’e çıkacak olan Düzkaya ile haftalarca zirve mücadelesinin “tepesinde” gezinmiş olmasına rağmen, son Gönyeli galibiyeti ile play-off potasına “ancak kafasını” sokabilmiş, ancak rakibini yenmesi halinde “+ avantaj” sağlamak isteyen Ozanköy karşı karşıya geldi.

Sonuçta Ozanköy, ilk devrede evinde 5-2 yenildiği rakibini, bu defa misafir konumunda iken 3-1 yenerek rövanşı almış oldu. Ancak, aralarındaki ikili averaj nedeniyle 2 değil, + 1 puan avantajı ile play-off karşılaşmalarına başlamaya hak kazandı. Bu arada bu sonuç, doğrudan Süper Lig’e çıkması söz konusu olan Düzkaya’yı da play-off karşılaşmalarının “belirsizliğinin” içine çekmiş oldu. Hem de, belki de yaşanmış örneklerden!! “cesaret” alan, ancak Ozanköy, Düzkaya’ya “yatacak” diyen ve sporcu ahlak, haysiyet ve şerefini “inkar” edercesine ileri giden “felaket tellallarının”, yüzüne okkalı bir şamar atarak.
Ozanköy’ün bu galibiyeti “kolay” olmadı. Takımların “kontrollü” götürmek isteği içerisinde başladıkları karşılaşmanın 2 ve 5. dakikalarında kazandıkları, organize ataklardan ziyade Düzkaya’nın müdafaa organizasyonunun daha oturmadığı bir dönemde kazandıkları iki “şok” gol ve Düzkaya takımının müsabaka boyunca kaçırdığı “akıl almaz”  goller karşılaşmanın “kırılma” noktasını teşkil etti. Şok goller Düzkaya’yı “abondone” ederken, Ozanköy doğal olarak oyunu kendi sahasında kabullendi ve orta alanı kalabalık tutarak, kaleci Ercan ile birlikte sahanın yıldızı konumunda olan Bekir ve desteğindeki Nedim’e attıkları kontra toplarla “atarsak atarız-olmazsa bu skora yatarız” mantığıyla müsabakaya devam etti. Düzkaya, beklemedikleri anda yedikleri gollerin şaşkınlığını çabuk atlattı ve müdafaayı ileride kurarak oyunu, geride oynamayı kabullenmiş Ozanköy sahasına yıktı. Aksel’in organizesinde ortaya çıkacak “hücum aksiyonları” ile farkı eritmek istedi. Ancak ne yazık ki, Aksel başta olmak üzere tüm hücum oyuncuları, “skor üretmemek” için adeta birbirleri ile yarış edince, “atamayana atarlar” değimi, bir kere daha gündeme geldi. Hem de golcü Bekir’in takımına üçüncü golünü kazandırmasına rağmen. Ozanköy, erken gelen golleri korumak içgüdüsü ile “mahkum” oynadığı için  “iyi” gözükmedi. Ancak “kazanan” daima haklıdır. Düzkaya ise, orta alanda sıkışan oyunu kanatlara yayıp açamadığı ve yine de “karambol” pozisyonlardan yakaladıkları bir çok gol fırsatını kaçırdığı ve sonucunda, doğrudan yükselecekleri Süper Ligi “riske” ettiği için “başarısızdı”.


Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar