Beraberlik yeterdi, hallettiler - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Pazar, Şubat 25, 2024
Köşe Yazarları

Beraberlik yeterdi, hallettiler

Güzelyurt Zafer Stadı’na şampiyonluk hedefi ile çıkan Yeniboğaziçi, Binatlı karşısında çok iyi futbol oynadı.

Maça hızlı başlayan, Binatlı kalesinde gol için baskı kuran Yeniboğaziçi’nde göbekte Abdullah ve Adem, hücum hattında Mehmet Torgot ve Türker çok iyi iş çıkarttılar.
Ayağa paslarla Binatlı’yı adeta alabora eden Yeniboğaziçi golü bulduktan sonra kontrollü futbolu tercih etti.
Yakın takipçisinin de yenik durumda olduğu haberi üzerine şampiyonluk bir yerde garanti olmuştu. Ve böyle de olunca Yeniboğaziçi, Binatlı’ya gol izni verdi.
Saha içinde tam cümbüş vardı. “Sen mi atacan? Ben mi attırayım” muhabbeti. Tribünler bile bir ara “hade yau artık” diyordu.
Bir anda gazeteci arkadaşlarla gülmeye başladık. Burhan “bunu da gördük gardaş” dediğinde “her zamanki filimler” cevabını verdim arkadaşıma.
KKTC futbolunda play-off, play-out mücadelesini bırakın, “play station” bile oynansa “lamarina liginde” aynı gombinaları görmeye devam edeceyiz.
Bir maç galibiyetinde aldıkları primleri, bizlerin 30 günlük çalışma karşılığı maaşlarımız ile eşit olanların yanında aksesuar olarak hizmete devam etmeye devam ediyoruz.
Hatta bazılarının göz boyama, çocuk korkutma açıklamaları ile teselli bile bularak, her yıl ayni heyecandaymışız gibi havanda su dövme maratonunu bu yıl da tamamladık.
Sonuç olarak dün Yeniboğaziçi, Binatlı ile 1-1 berabere bile kalsa şampiyon olacaktı ve Binatlı da bu 1 puandan mutlu olacaktı. 90 dakika da böyle sona erdi. Hatta devre arasında maçın 1-1 biteceği de konuşuluyordu ve Fehim Dayı’nın bitiş düdüğü ile Yeniboğaziçi şampiyonluğunu ilan etti.


Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar