Eğitim

Düşler Akademisi’ne yolculuk başladı


ALGIM, Lefkoşa, Yeşilyurt Özel Eğitim Merkezleri ile SOS Çocuk Köyü öğrencileri, Telsim’in sponsorluğunda, Antalya Kaş’ta bulunan Düşler Akademisi’nde bir haftalık Alternatif Kamp programına katıldılar. Öğrenciler, Türkiye Vodafone Vakfı’nın sponsorluğunda yürütülen Düşler Akademisi Kaş Alternatif Kamp’ta birçok sanatsal ve sportif aktivite programlarında yer alıyorlar.

Düşler Akademisi Kaş’ta, özel ihtiyaç sahiplerinin, sanat ve spor faaliyetleriyle sosyal entegrasyonu sağlamak amaçlanıyor. Kıbrıs’tan Düşler Akademisi Kaş’a giden özel eğitim çocukları, resim, müzik, drama gibi sanatsal faaliyetlere katılarak kendi becerilerini fark etme olanağı buluyorlar. Çocuklar, yoga, dans, ritim atölyesi, mandala, seramik, ata binme, tekne turu gibi etkinliklere katılarak, Kaş’ın doğal ve tarihi güzelliklerini de yakından tanıma fırsatı buluyorlar.

Tanpınar: Her zaman destek olacağız

Geçen yıl ALGIM öğrencilerinin Düşler Akademisi Kaş’ta alternatif kamp deneyimi yaşadıklarını, bu yıl da Lefkoşa, Yeşilyurt Özel Eğitim Merkezi ve SOS Çocuk Köyü öğrencilerinin de bu deneyimi yaşacağını söyleyen Telsim Genel Müdür Yardımcısı Fevzi Tanpınar, özel eğitim çocuklarının gelişimlerine ve sosyal entegrasyonuna her zaman destek olmaya devam edeceklerini belirtti. Tanpınar, Telsim olarak, özel eğitim çocuklarının sanat, spor gibi faaliyetlerle toplumsal yaşama kazandırmak ve sürdürebilir kılmak adına sosyal sorumluluk projeleri ürettiklerini ifade etti.Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı