Dünya Kupası’nda seribaşı takımlar belli oldu

17 Ekim 2013 Perşembe | 16:09
Dünya Kupası'nda seribaşı takımlar belli oldu
Kıbrıs Town Houses

FIFA, dünya sıralamasını açıkladı. sıralamada ilk sekiz basamakta yer alan takımlar Dünya Kupası için yapılacak kura çekimine seribaşı olarak katılacak. İspanya ilk sıradaki yerini korurken Almanya bir basamak yükseldi ve Arjantin'in üzerinde yer aldı. Sıralamaya göre ev sahibi Brezilya'nın yanı sıra İspanya, Almanya, Arjantin, Kolombiya, Belçika ve İsviçre Dünya Kupası kura çekimine 1. torbadan katılacak. Ürdün ile play-off karşılaşması oynayacak Uruguay, Dünya Kupası vizesi elde etmesi halinde turnuvanın seribaşı takımlarından biri olacak. Dünya Kupası'na Ürdün'ün katılması halinde ise Hollanda 1. torbaya yükselecek.

FIFA'nın dünya sıralamasını açıklamasıyla baraj maçları oynayacak Avrupa takımlarının torbaları da belli oldu. Buna göre; Portekiz, Yunanistan, Hırvatistan ve Ukrayna 1. torbayı oluşturdu. 2. torba ise Fransa, İsveç, Romanya ve İzlanda'dan oluştu. Bu 8 takım 21 Ekim'de yapılacak kura çekiminde birbirleriyle eşleşecek ve Dünya Kupası'na katılabilmek için aralarında baraj maçları oynayacak.
Türkiye ise Fatih Terim yönetiminde üst üste aldığı 3 galibiyetle FIFA sıralamasında 9 sıra yükseldi ve 40. sıraya yerleşti.

Facebook Comments